Goście Globtrotera

GOŚCIE GLOBTROTERA: WIELKA WODA NA MAZOWSZU

Gośćmi kolejnego, po dłuższej przerwie spowodowanej najpierw pandemią Covid-19 a następnie problemami lokalowymi, spotkania w tym cyklu Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”, był autor, redaktorzy i przedstawiciele wydawnictwa książki „Wielka woda na Mazowszu. Powodzie na przestrzeni wieków”. Tym razem odbyło się ono, mamy nadzieję, że po raz pierwszy, ale nie ostatni, w budynku zarządu Rodzinnego …

GOŚCIE GLOBTROTERA: WIELKA WODA NA MAZOWSZU Czytaj więcej »

GOŚCIE GLOBTROTERA: AKADEMIA ANTYSTRESU

Gośćmi pierwszego po ponad 2,5-rocznej przerwie spowodowanej pandemią covid-19 oraz problemami ze znalezieniem lokalu na spotkania, byli przedstawiciele Akademii Antystresu. Tym razem odbyło się ono w Galerii Delfiny na Powiślu.

GOŚCIE GLOBTROTERA: AFRYKA ŚRODKOWA

Multimedialna relacja z podróży po trzech krajach Afryki Środkowej: Kongo, Ruandzie i Ugandzie, była tematem lutowego spotkanie z tego cyklu w Stowarzyszeniu Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”. Odbyła ją w ub. roku grupa 12 jego członkiń i członków, z kilkoma innymi uczestnikami. Część z nich przyszła na to spotkanie. Prezentację prowadził prezes Sławek Bawarski, pomagał mu, …

GOŚCIE GLOBTROTERA: AFRYKA ŚRODKOWA Czytaj więcej »

GOŚCIE GLOBTROTERA: MOUZENIDIS TRAVEL

Gościem pierwszego w 2020 roku spotkania w Stowarzyszeniu Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter” było greckie biuro podróży Mouzenidos Travel mające przedstawicielstwo również w Polsce. Reprezentowali je: członek zarządu i dyrektor marketingu Beniamin Vafidis i Rafał Wasiak.

GOŚCIE GLOBTROTERA: PROMOCJA TURYSTYCZNA

Tematem głównym listopadowego spotkania z tego cyklu w Stowarzyszeniu Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter” była promocja turystyczna. Przy czym było ono o tle nietypowe, że temat ten przedstawili tym razem, wzbudzając dyskusję, nie goście, lecz wieloletni członkowie Stowarzyszenia, Adam Gąsior, szef portalu Wasza Turystyka i magazynu drukowanego o tym samym tytule oraz Marzena Markowska, jego zastępczyni. …

GOŚCIE GLOBTROTERA: PROMOCJA TURYSTYCZNA Czytaj więcej »

GOŚCIE GLOBTROTERA: Z MEDYKAMI O CUKRZYCY

Pierwsze powakacyjne spotkanie z tego cyklu w SD-P „Globtroter” było trochę nietypowe, gośćmi był bowiem personel medyczny – lekarze i pielęgniarki, którzy zapoznali uczestników z problemem cukrzycy oraz przebadali chętnych członków naszego stowarzyszenia pod kątem tej choroby.

GOŚCIE GLOBTROTERA: FAJBUS I PABLO

Trochę nietypowe było ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie z tego cyklu w Stowarzyszeniu Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”. Gośćmi tym razem byli bowiem jego wieloletni członkowie, ale występujący w roli autorów książek. Jednej właśnie wydanej i drugiej, już trzeciego tomu z serii, przygotowywanej.

Niech się mury pną do góry

Sceptycy się zawiedli. Wybitnie lokalny temat ostatniego spotkania Globtrotera (29 maja) z pozoru wydawał się mało interesujący dla dziennikarzy-podróżników. Okazało się jednak, że nasz gość nieoczekiwanie zaprosił tłumnie zgromadzonych żurnalistów na fascynującą (choć słowną) podróż po Warszawie. Bo Witold Romanowski, prezes obchodzącej właśnie 30-lecie istnienia SBM Dembud, jest – jak się okazało – wyśmienitym gawędziarzem.

GOŚCIE GLOBTROTERA: BUŁGARIA

Gościem pierwszego w br. spotkania w tym cyklu w Stowarzyszeniu Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter” była Bułgaria. Reprezentowali ją: J.E. Ambasador Republiki Bułgarii w Polsce Pan Emil Jalnazow i radca handlowy ambasady Jordan Draganczew (Yordan Draganchev wg. pisowni angielskiej). Zaś importera do Polski bułgarskich win przywiezionych na degustację, firmę Platinum Wines, Monika Borawska – Komenda i …

GOŚCIE GLOBTROTERA: BUŁGARIA Czytaj więcej »

GOŚCIE GLOBTROTERA: WYDAWNICTWO EUROPILOT

Gościem ostatniego w br. spotkania z tego cyklu w Stowarzyszeniu Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter” było warszawskie wydawnictwo Europilot reprezentowane przez jego prezesa zarządu Macieja Borówkę i specjalistę ds. nowych technologii Przemysława Sitnika.

GOŚCIE GLOBTROTERA: CENTRUM MEDYCZNE MML

Jesień jest okresem nasilonych infekcji i zachorowań dróg oddechowych. W ich leczeniu specjalizuje się warszawskie Centrum Medyczne MML, którego przedstawiciele: dr n. med. Agata Gorwal i dr Dariusz Starczewski byli Gośćmi Globtrotera na październikowym spotkaniu w tym cyklu organizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”.

Scroll to Top