GOŚCIE GLOBTROTERA: MOUZENIDIS TRAVEL

Gościem pierwszego w 2020 roku spotkania w Stowarzyszeniu Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter” było greckie biuro podróży Mouzenidos Travel mające przedstawicielstwo również w Polsce. Reprezentowali je: członek zarządu i dyrektor marketingu Beniamin Vafidis i Rafał Wasiak.

 

W ciekawej, bogato ilustrowanej prezentacji multimedialnej, przedstawili oni biuro i jego aktualną ofertę. Mouzenidis Group, mówił świetnie po polsku Grek dyr. B. Vafidis, jest największym greckim biurem podróży działającym już od 25 lat. Przy czym, podkreślił, rok 2019 był dla niego najlepszym w historii.

W jego skład wchodzą: touroperator Mouzenidis Travel, linia lotnicza Ellinair, sieć 32 hoteli Bomo, ponad 100 nowoczesnych autokarów i 16 innych spółek – córek. W Polsce MT obecne jest od 5 lat. Dotychczas korzystało tylko z pośrednictwa agentów, obecnie otwiera się również na bezpośrednią sprzedaż oferty klientom indywidualnym.

Są w niej przede wszystkim pobyty wypoczynkowe na półwyspie Chalkidiki, Riwierze Olimpijskiej oraz wyspach Zakynthos na Morzu Jońskim i Thassos na Morzu Egejskim. Przeloty turystów do tych miejsc organizują raz w tygodniu własnymi liniami lotniczymi Ellinair z Warszawy i Katowic.

Z obszernego, ponad 140 stronicowego katalogu biura „Lato Grecja”, można dowiedzieć się, że klienci mają do wyboru, i mogą zapoznać się z nimi, 19 hoteli w Chalkidiki, 20 na Riwierze Olimpijskiej, 11 na Zakynthos i 7 w Atenach, w Attyce i na Wyspie Gorących źródeł – Evi.

Głównym kierunkiem (destynacją) touroperatora jest jednak wyspa Kreta na Morzu Śródziemnym, na którą polscy turyści mogą polecieć 2 razy w tygodniu z Gdańska, Katowic, Poznania, Warszawy i Poznania oraz wybrać jeden z tamtejszych 26 hoteli sieci Bomo Hotels.

Tym turystom, którym nie wystarcza wypoczynek na plażach i atrakcji w miejscowości, w której przebywają, biuro oferuje wycieczki fakultatywne. Jest ich sporo, a znając Grecję nieźle z kilku dłuższych podróży po niej, mogę potwierdzić, że oferta ta jest bardzo ciekawa i warta uwagi.

W przypadku wypoczywających na Chalkidiki i Riwierze Olimpijskiej, są to: Ateny, słynne klasztory Meteory, Saloniki, Wirginia – Olimp – Dion, wycieczka dookoła Świętej Góry Atos, Trójkąt Posejdona (rejs wzdłuż półwyspu Sithonia) i park wodny Waterland. Ponadto Wieczór Grecki.

Turyści, którzy wybiorą wyspę Kretę, mogą wybrać się na fakultatywne wycieczki do Knossos, Lassithi, Plakas, a także na wyspy Santorini i Spionalongę. Ponadto uczestniczyć w Wieczorze Kreteńskim. Interesujące, z obszerną ofertą, są również wycieczki po i z wyspy Zakynhos:

Jej zwiedzanie, podobnie Askos z plażą Xygia, Parku Wodnego, Jeep Safari oraz rejsy do Navagio, łodzią z przeszklonym dniem, lub jachtami żaglowymi i motorowymi. Muzenidis Travel poza wypoczynkiem i poznawaniem Grecji proponuje ponadto wyjazdy do bułgarskiego kurortu narciarskiego Bansko oraz na Cypr i wycieczki objazdowe po Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie.

Podczas spotkania bardziej szczegółowo przedstawiono również firmowe linie lotnicze i sieć hoteli. Jak zapewnili goście, linia Ellinair zapewnia lepszy komfort obsługi, niż standardowe linie czarterowe. Przede wszystkim catering – ciepłe i zimne napoje oraz lekką przekąskę.

Ponadto stałe dni i godziny przelotów oraz własne salony business lounge na lotniskach w Salonikach i Heraklionie. Touroperator, jako jedyny na polskim rynku, może zaproponować też usługi VIP w Grecji: przejście Fast track w asyście pracownika biura oraz wstęp do salonu business lounge, w którym serwowane są przekąski oraz kawa i napoje, także alkoholowe.

Prezentacja hoteli sieci Bomo pozwoliła uczestnikom spotkania zapoznać się z ich wysokim standardem. A także dowiedzieć się, że ich hasłem przewodnim jest greckie slowo Filoksenia, co znaczy gościnność. Stosowane są w nich systemy All inclusive i Ultra all inclusive. Gościom zapewniają także smaczną i urozmaiconą kuchnię. W br. w kolejnych hotelach wprowadzona zostanie polska animacja Grekoleto. Więcej o tym biurze podróży i jego ofercie można dowiedzieć się na: www.mouzenidis.pl.

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top