GLOBTROTER: SPOTKANIE WIGILIJNE I NAGRODY DZIENNIKARSKIE ZA ROK 2019 

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbyło się, zgodnie z tradycją, spotkanie wigilijne Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”. Przybyło nań sporo ponad sto członkiń i członków, nie tylko z Warszawy, gdzie mieszka ich najwięcej, ale również z innych miast oraz zaproszeni przyjaciele Stowarzyszenia.

 

   Kilkugodzinne spotkanie, podobnie jak w ub. roku, miało miejsce w gościnnej Kamienicy Artystycznej na Pradze, na zaproszenie jej właściciela Pawła Bruna. Biznesmena, ale i członka Stowarzyszenia, autora podróżniczych pamiętników – rankingu krajów świata „Jechać nie jechać?” Jak zawsze było co zjeść i wypić.

   Można było także spokojnie posiedzieć i porozmawiać z przyjaciółmi przy jednym z wielu stołów rozległej sali, której przebudowa zakończyła się niedawno, korzystając z tego, co znajdowało się na ogólnym szwedzkim. Chętni mogli oglądać krótki film o sztuczkach magicznych, jak również uczestniczyć w ich indywidualnych seansach w piwnicy.

   Wieczór jego uczestnikom umilała piosenkarka. Zgodnie z wieloletnią tradycją – Stowarzyszenie w marcu 2020 roku obchodzić będzie 30-lecie działalności, a spotkania wigilijne odbywają się co roku, prezes SD-P „Globtroter” Sławomir Bawarski złożył wszystkim obecnym najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.

   Szczególnie serdecznie podziękował Pawłowi Brunowi za gościnę i wręczył mu oryginalny upominek. Egzemplarz pisma z 1928 roku z całostronicową reklamą maszyn do pisania Mały Remington, które wówczas sprzedawała firma Blok – Brun jego przodków, mająca siedzibę w hotelu Bristol w Warszawie.

   Paweł kolekcjonuje wszystko, co jest związane z historią tej warszawskiej firmy założonej w 1794 roku. W latach międzywojennych była ona małym koncernem składającym się z trzech spółek akcyjnych: „Krzysztof Brun i Syn”, „Blok – Brun” i „Pelikan”.

   Odrodziła się na krótko po zniszczeniach w latach II wojny światowej, została jednak zlikwidowana przez komunistyczne władze w 1950 r. Reaktywowana w roku 2000 w historycznym, ale gruntownie przebudowanym budynku przy ul. Białostockiej 22 na Pradze, zajmuje się budową oraz wynajmem lokali biurowych, a w drugiej firmie rodzinnej, „boArcus”, biotechnologią.

 

NAGRODY GLOBTROTERA

 

   Prezes Bawarski ogłosił też w trakcie spotkania wigilijnego nazwiska laureatów dorocznych nagród za najciekawsze publikacje turystyczne w roku bieżącym oraz wręczył im dyplomy i upominki.

   Nagrody Globtrotera „Za najciekawsze publikacje turystyczne w roku 2019” otrzymali – w porządku alfabetycznym: red. red.

   * Jerzy Niemociński ze Słupska, * Sergiusz Pinkwart, * Cezary Rudziński – po raz 20-ty i * Krzysztof Stankiewicz z Lublina – po raz 7-my.

   Ponadto red. Anna Ochremiak „Za sukcesy w 10-letnim redagowaniu portalu Otwarty Przewodnik Krajoznawczy”. A Robert Sienczewski „Za osiągnięcia w promowaniu turystyki krajowej”.

Zdjęcia: Anna Rudzińska

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top