GOŚCIE GLOBTROTERA: AKADEMIA ANTYSTRESU

Gośćmi pierwszego po ponad 2,5-rocznej przerwie spowodowanej pandemią covid-19 oraz problemami ze znalezieniem lokalu na spotkania, byli przedstawiciele Akademii Antystresu. Tym razem odbyło się ono w Galerii Delfiny na Powiślu.

Właściwą prezentację poprzedził piękny koncert na duduku ormiańskim, w wykonaniu jednego z założycieli AA, Kamila Radzimowskiego, Jest on terapeutą manualnym z wieloletnim doświadczeniem. Pasjonatem medycyny holistycznej, fizjoterapii łączącej medycynę akademicką z medycyną chińską, fitoterapię i dziedziny pokrewne jak hirudoterapię czy medycynę rosyjską. Absolwentem wielu szkoleń i kursów między innymi Pinopresury oraz terapii oddechowych. Założycielem praktyki medycznej „Neuromasaże. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chińskiej Medycyny i Akupunktury.

Człowiekiem – tak przedstawia się na stronach internetowych – który sprzedał fortepian aby ukończyć szkołę naturopatii i medycyny chińskiej. Przed wybraniem ścieżki terapeuty, muzyk i kompozytor wielu utworów i autor tekstów piosenek. Mietek Szcześniak, Adam Sztaba, Krzesimir Dębski, Kuba Badach, Adam Lampert – to tylko nieliczni z jego wielu towarzyszy muzycznych. Prywatnie: Wspaniale gotuje i uwielbia podróże egzotyczne ale też lubi jeździć po Warszawie rowerem i fotografować ptaki.

Drugim gościem i współzałożycielką AA, która ją głównie prezentowała na spotkaniu oraz prowadziła z jego uczestniczkami i uczestniczkami pokazowe zajęcia praktyczne, była Ewa Ozimek. Fizjoterapeutka i pedagog specjalny w jednej osobie. Psychodietetyk, terapeutka manualna, akupunkturzystka, łącząca wiedzę z medycyny konwencjonalnej z wiedzą medycyny chińskiej i energetycznej.

Absolwentka AWF i DSW we Wrocławiu oraz wielu kursów i szkoleń z dziedziny psychologii, fizjoterapii, osteopatii. Łączy świat materii ze światem mechaniki kwantowej. Współpracownica Fundacji Polsat i TVN w ramach prewencji wad rozwojowych u dzieci i młodzieży w projektach do 2017 r.

Założycielka projektu Emocjonarium. Organizatorka warsztatów, celem których było i jest zwrócenie uwagi na podstawowe elementy naszego zachowania i ich wpływu na stan zdrowia. Założycielka działu zajmującego się skutkami stresu w MTS Struzik Therapy.

Współzałożycielka, jak już wspomniałem, także Akademii Antystresu. Propagatorka edukacji w zakresie limfologii i parazytogii, poprawnego odżywiania, konstrukcji materii na bazie fal elektromagnetycznych. Na co dzień współpracuje z MTS Struzik Therapy oraz w R-Med i Euro Med oraz Kliniką Leczenia Chorób Pasożytniczych Clu Med we Wrocławiu. Prywatnie: uwielbia koty, dalekie podróże do miejsc gdzie zamieszkiwały inne, obce cywilizacje. Lubi kino niezależne i tyrolki.

Akademia prowadzi szkolenia oraz 3 dniowe wyjazdy antystresowe. M.in. w Gabinetach Własnego Cienia proponuje: • Masaż czekoladą • Ceremonię ALG • Masaż japoński głowy • Masaż wieloigłowy • Terapię oddechem • Masaż pozytywnymi wibracjami • Masaż Lomi Lomi • Terapię TRB ( Therapy Relax Body)

Jak powiedziała p Ewa, detox ciała rozpoczyna w pierwszej kolejności terapia body relax celem oczyszczenia organizmu ze stresu dawnego i teraźniejszego.Następnie prowadzona jest refleksoterapia wieloigłowa wraz z oddechem, przygotowująca ciało i umysł do pochłonięcia wszystkich dobrodziejstw zawartych w czekoladzie. Po rozluźnieniu i odżywieniu mięśni pacjenta udaje się do gabinetów własnego cienia, na randkę samym ze sobą, a masaż Lomi Lomi i masaż japoński głowy tę randkę uprzyjemnią. Po takim spotkaniu nakłada się na pacjenta specjalnie dobrane algi aby jeszcze bardziej poczuł się odprężony, oczyszczony i zrelaksowany. Wieczorem przewidziany jest relaks, na przykład w saunie na środku jeziora.

AA zapewnia, co podkreśla, mega obfity stół z daniami kuchni wegańskiej lub klasycznej oraz drink bar dla dorosłych, którzy chcą tańczyć, a wstydzą się robić takie rzeczy na trzeźwo. W tej samej sali obok kolumny z napisem: „Zatankuj swoje siły życiowe”, czeka Pan Paweł z kryształowymi kulami i instrumentami, które nadadzą klimat bajer tęczy wieczorem całemu wnętrzu, ale przede wszystkim pozwolą zanurzyć się w rytmicznych dźwiękach celem odzyskania sił witalnych. Więcej informacji o Akademii Antystresu można znaleźć na www.akademiaantystresu.pl.

Po jej prezentacji, redaktor naczelny portalu i magazynu drukowanego Wasza Turystyka Adam Gąsior przypomniał, że przysyłanie filmów na kolejny, organizowany przez WT konkurs filmowy w br. (szerzej pisaliśmy o nim kilka dni temu) kończy się za 3 tygodnie. Jego rozstrzygnięcie i ogłoszenie rezultatów nastąpi podczas XI Forum Promocji Turystycznej, które tym razem odbędzie się na lotnisku w Radomiu.

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top