GRECJA ZAPRASZA

Grecja. Wyspa Egina, świątynia Afai.
Grecja. Wyspa Egina, świątynia Afai.

Grecja to ciekawy i piękny kraj chętnie odwiedzany przez polskich turystów. Ze względu na rosnący potencjał polskiego rynku, grecka branża turystyczna przyjeżdża do nas prezentować swoją ofertę.

W warszawskim hotelu Polonia Palace odbyło się spotkanie promocyjne zorganizowane przez Choose Greece oraz agencję Travel Advance. Po udanym zeszłorocznym evencie Choose Crete, przedstawiciele branży turystycznej Grecji powrócili do Polski w szerszym gronie, aby promować nie tylko Kretę, ale także inne regiony Grecji. W spotkaniu wzięło udział 50 touroperatorów i dziennikarzy polskiej branży turystycznej.
Program obejmował spotkania B2B z przedstawicielami branży greckiej z Krety, Volos, z greckimi DMC oraz gestorami greckich hoteli. Polskimi partnerami były Polskie Linie Lotnicze LOT oraz firma ubezpieczeniowa Hanse Merkur.
Spotkanie uświetniła swoją obecnością J.E. Ambasadorka Republiki Greckiej w Polsce Pani Niki Kamba, która przywitała gości i podziękowała za dotychczasową współpracę na rzecz promocji jej kraju.

Greccy partnerzy mieli również szansę zaprezentowania różnorodnej oferty Grecji, w tym turystyki aktywnej, kulinarnej i wypoczynkowej.
Podczas spotkania przedstawiciele LOT-u ogłosili również wznowienie bezpośrednich połączeń na trasie Warszawa – Ateny. Loty będą odbywać się codziennie od kwietnia. Na koniec wieczoru, goście mieli szanse również zasmakować tradycyjnych greckich potraw, deserów oraz wina.
W ostatnich latach systematycznie odnotowuje się wzrost przyjazdów polskich turystów do Grecji, co czyni Polskę jednym z ważniejszych rynków przyjazdowych. Wznowienie bezpośrednich połączeń oferowanych przez Polskie Linie Lotnicze LOT to kolejny ważny krok do zwiększenia ruchu turystycznego na tym kierunku.

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top