Nowości z ośrodków informacji turystycznej

Panorama zamku Sychrov w Czeskim Raju zimą.

CZESKI RAJ W ZIMIE

Czeski Raj ma swój urok także zimą, gdy jest mniej turystów i można w spokoju delektować się pięknem przyrody. W zimowe weekendy czynne są niektóre zamki i pałace, ciekawe muzea i galerie.

Mapa turystyczna Szwajcarii

SZWAJCARIA: 200.000 NOCLEGÓW POLSKICH TURYSTÓW W 2023 ROKU

Rekordowa, najwyższa dotychczas liczba 200 tys. noclegów polskich turystów w hotelach (statystyka ta nie obejmuje apartamentów i innych miejsc noclegowych) w Szwajcarii w roku 2023, to najistotniejsza chyba informacja Switzerland Tourism przekazana dziennikarzom na tradycyjnym spotkaniu prasowym w Tłusty Czwartek w Warszawie.

AUSTRIA: ChatSkiPT- INSTRUKTORZY NARCIARSTWA ODPOWIADAJĄ NA PYTANIA

Ponieważ sztuczna inteligencja podbija coraz więcej dziedzin naszego życia, Narodowe Biuro Promocji Austrii wprowadza na rynek pierwszą austriacką „AI” – „Autentyczną inteligencję”. Na „ChatSkiPT” autentyczni instruktorzy narciarstwa na żywo odpowiadają na pytania dotyczące zimowego urlopu w Austrii. Dzięki swojemu typowo austriackiemu humorowi i dogłębnej wiedzy specjalistycznej oddają szczególną atmosferę zimowej Austrii. Strona ChatSkiPT.com jest już …

AUSTRIA: ChatSkiPT- INSTRUKTORZY NARCIARSTWA ODPOWIADAJĄ NA PYTANIA Czytaj więcej »

Turyści w Niemczech

NIEMCY: CORAZ WIĘCEJ ZAGRANICZNYCH TURYSTÓW

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Niemiecką Centralę Turystyki (DZT), opartej na wstępnych danych Federalnego Urzędu Statystycznego, turystyka przyjazdowa do Niemiec stale się ożywia i ma coraz większy wpływ na rosnącą liczbę noclegów.

NIEMCY: KRAJ MALARZY

W 2024 roku przypada 250. rocznica urodzin Caspara Davida Friedricha – słynnego malarza i jednego z najważniejszych przedstawicieli romantyzmu w Niemczech.  Jubileusz  jest doskonałą okazją, aby odwiedzić najważniejsze miejsca związane z życiem i twórczością artysty. Zainspiruj się wybranymi informacjami zawartymi w tym biuletynie i wybierz się w kulturoznawczą podróż do Niemiec. Podczas pobytu skorzystaj z …

NIEMCY: KRAJ MALARZY Czytaj więcej »

Scroll to Top