ARABIA SAUDYJSKA: CORAZ WIĘCEJ TURYSTÓW

Królestwo Arabii Saudyjskiej do końca 2023 roku przyjęło już ponad 100 milionów turystów. Dokonano tego siedem lat przed pierwotnie planowanym terminem. Na tę liczbę złożyło się ponad 27 milionów turystów z całego świata a także podróże ponad 79 milionów turystów krajowych, których łączne wydatki wyniosły ponad 67 miliardów USD.

 

Linie lotnicze Royal Jordanian w marcu 2024 roku uruchomiły przeloty na trasie Amman-AlUla, loty odbywają się dwa razy w tygodniu; we wtorki i piątki. Jest to usługa sezonowa, działająca od 19 marca do 22 grudnia.

Loty na trasie Amman – AlUla

Rozległość kraju oraz zróżnicowanie terenu – od gór, przez pustynie, po plaże – powoduje, że pogoda w Arabii Saudyjskiej jest równie zróżnicowana. I choć obowiązują pewne ogólne zasady, istnieją istotne różnice między regionami, które należy wziąć pod uwagę podczas planowania wizyty w Arabii.

Saudyjska pogoda

“Hafawah” to jedna z najwyższych wartości Saudyjczyków. Słowo to jest synonimem hojności, gościnności i troski. Jest to integralna część kultury arabskiej, na którą składają się codzienne praktyki Saudyjczyków; serwowanie kawy, recytowanie wierszy, opowiadanie historii, wszystko to by uczcić obecność swoich gości.

“Hafawah” znaczy gościnność

Plany podróży po Arabii Saudyjskiej

Stwórz w pełni spersonalizowany plan podróży dzień po dniu i odkryj ukryte skarby Arabii Saudyjskiej. Wybierz miejsca docelowe, datę podróży i lokalne atrakcje. Planowanie podróży jeszcze nigdy nie było tak proste!

Zaplanuj swoją podróż

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top