Zima w Szwajcarii to wyjątkowy czas, kiedy krajobrazy ożywają, oferując niezliczone atrakcje dla pasjonatów sportów zimowych.
Kampania „HOW TO winter?” przyciąga uwagę, zachęcając do zimowych aktywności.
Regiony są gotowe na nadchodzący sezon, otwarto nowe atrakcje, m.in. Czarną Trasę na Glacier 3000, nowość dla miłośników ekstremalnych zimowych doznań.
W ramach obchodów stulecia zapraszamy również na niezapomnianą podróż ekspresem Centovalli oraz opowiadamy historię, gdzie główną bohaterką jest wyjątkowa przewodniczka górska, Bettina Leimgruber.
Nie zapominajmy, że podróżowanie ekologiczne jest kluczowe, dlatego inicjatywa „Swisstainable” zachęca do zrównoważonych podróży, przyciągając nowych partnerów do programu. Swisstainable to nie tylko chwilowy trend, lecz filozofia podróżowania.
Zima w Szwajcarii
Na miłośników sportów zimowych czekają w Szwajcarii doskonale przygotowane trasy narciarskie i snowparki. Nowa kampania „HOW TO winter?” zachęca do odkrywania różnorodnych atrakcji i zrównoważonych aktywności w czasie zimy. Kampania ma na celu promowanie Szwajcarii jako modnej destynacji dla zimowych przygód, dostarczając niezapomnianych doznań wszystkim gościom, niezależnie od wieku i doświadczenia.
Otwarcie CERN.
8 października otwarto długo oczekiwane centrum dla zwiedzających CERN Science Gateway w Genewie. Centrum oferuje wciągające wystawy i praktyczne zajęcia edukacyjne oraz będzie starało się zaangażować ludzi w każdym wieku i z różnych środowisk w odkrycia organizacji. Centrum chce się też stać symbolem edukacji oraz inspirować młodych ludzi do kariery w nauce i technologii.
Zimowe nowości.
Regiony gotowe są na zimę. Na przyjezdnych czeka mnóstwo nowości i atrakcji na stokach, m.in. nowe trasy narciarskie, na przykład Czarna Trasa na Glacier 3000, czy trasa z Jakobshorn w Davos Klosters. Poza tym atrakcje w miastach, gdzie trwają magiczne jarmarki świąteczne.
Transportem publicznym.
Korzystanie z transportu publicznego jest najbardziej ekologicznym i zrównoważonym sposobem podróżowania po Szwajcarii. Podróżowanie panoramicznym pociągiem i autobusami lub wypływanie na rejs po jeziorze nie tylko dostarcza wrażeń, ale także przyczynia się do ochrony środowiska, dzięki wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii.
Więcej o transporcie publicznym
Zimowa opowieść.
Bettina Leimgruber, 45-letnia przewodniczka górska z Gryzonii, z pasją prowadzi gości przez szwajcarskie góry, umożliwiając im bezpieczne skitoury i freeride. Dla osób początkujących, Gryzonia oferuje doskonałe warunki do pierwszych skitourów, a Bettina przekazuje swoją wiedzę uczestnikom, tłumacząc jak właściwie przygotować się do wyprawy.
Ekspres Centovalli.
Kolej Centovalli łączy linie Gotarda z Simplon oraz Ticino z Wallis możliwie najkrótszą trasą. Pociąg w ciągu dwóch godzin jedzie przez Centovalli („region stu dolin”), z Locarno do Domodossola we Włoszech. Przez 60 km trasy mija się imponujące wiadukty, wąwozy, wodospady, winnice i tunele. W tym roku kolej obchodzi swoje stulecie.
Zrównoważone podróże.
Switzerland Tourism wprowadziło etykietę „Swisstainable”, promującą zrównoważone podróże oraz zwiększającą widoczność firm zaangażowanych w tę kwestię. Od 2023 roku kolejne 46 szwajcarskich partnerów transportu publicznego dołączyło do programu Swisstainable, osiągając jeden z trzech poziomów zaangażowania – od podstawowego do zaawansowanego.