SZWAJCARIA: ZIMA W PEŁNEJ KRASIE

Zima w Szwajcarii prezentuje się w pełnej krasie, z pokrytymi świeżym śniegiem stokami, które kuszą amatorów narciarstwa. Dla podróżujących liniami SWISS dobra wiadomość – narty i buty narciarskie niezmiennie można zabrać gratis.
Luty to również czas niezwykłego wydarzenia, na który zjeżdżają dżokeje z całego świata – White Turf.


Serdecznie zachęcamy Państwa także do wypróbowania nowości w Szwajcarii – Marco Odermatt Speed Check oraz do zapoznania się z inspirującą zimową opowieścią o wicemistrzu świata w slopestyle’u

Niesamowite tradycje

Karnawał w Szwajcarii to radosne święto, które łączy tradycję i dobrą zabawę oraz przyciąga uwagę turystów z całego świata. Kolorowe korowody, parady muzyczne oraz liczne eventy sprawiają, że karnawał w Szwajcarii staje się nie tylko okazją do radosnego świętowania, ale również do podkreślenia różnorodności kulturowej i społecznej kraju. Jednym z najbardziej znanych jest karnawał w Bazylei.

Więcej o karnawale w Bazylei:

Najważniejsze zwyczaje

 

Szybki jak Marc Odermatt

Marco Odermatt, tegoroczny lider Pucharu Świata, ma w Engelbergu swoje wyjątkowe miejsce. Switzerland Tourism, we współpracy z Bankiem Raiffeisen i Titlis Bergbahnen, prezentuje tej zimy Marco Odermatt Speed Check. Narciarze będą mieli okazję zmierzyć swoją maksymalną prędkość na trasie pomiędzy Stand a Trübsee.
Instrukcja do pobrania

 

Dżokeje z całego świata

White Turf St. Moritz to prestiżowy wyścig konny, a trzy niedziele w lutym to czas ekscytujących wyścigów konnych, zaprzęgowych i skikjöringu, gdzie jeźdźcy na nartach ciągnięci są przez konie z prędkością do 50 km/h. Oprócz sportowych emocji w St. Moritz goście mogą korzystać z atrakcji w wiosce namiotowej. To zimowe święto przyciąga nie tylko miłośników koni, ale także tłumy wolontariuszy i uczestników, tworząc wyjątkową atmosferę.
Więcej o White Turf

 

Wolność w Engadynie

Nicolas Huber, wicemistrz świata w slopestyle’u i brązowy medalista w big air z 2023 roku, przygotowuje się obecnie do Mistrzostw Świata we Freestyle’u 2025 w St. Moritz. Znany ze skomplikowanych trików, nieustannego rozwoju i pasji do latania, Huber uznaje Engadynę za swój drugi dom. Tu idealne warunki pozwalają mu utrzymać szczytową formę. Dla zawodowego snowboardzisty, życie freestyle w górach Engadin stanowi niekończącą się grę i daje uczucie wolności.
Poznaj tę ciekawą historię

Narty i buty lecą gratis

Linie lotnicze SWISS specjalizują się w efektywnym transporcie pasażerów wraz z ich sprzętem narciarskim i snowboardowym. Niezmiennie od lat pierwszy zestaw nart lub deski snowboardowej oraz buty narciarskie są przewożone bezpłatnie, dodatkowo do standardowego limitu bezpłatnego bagażu.
Szczegóły oferty

Zdjęcia: Switzerland Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top