SZCZECIN: PIKNIK NAD ODRĄ

Piknik nad Odrą 2024 w Szczecinie. Plakat
Piknik nad Odrą 2024 w Szczecinie. Plakat

Na Wały Chrobrego w Szczecinie 11 i 12 maja 2024 r. ponownie powraca
Piknik nad Odrą. To już 33. edycja drugich najstarszych targów turystycznych w Polsce i jednocześnie 20. urodziny ich plenerowej wersji, czyli Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego pn. Piknik nad Odrą.


Główną częścią Festiwalu są, jak co roku, Targi Turystyczne Market Tour, ale odwiedzający będą korzystali także z innych stref imprezy, jak Jarmark Rozmaitości, Wielkie Gotowanie, Festiwal Smaków Food Trucków czy Strefa Browarów Rzemieślniczych. Dla najmłodszych powstanie wydzielona strefa – Ocean Zabawy.
Dodatkowo, we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną, organizatorzy Festiwalu przygotowali akcję promocyjną w formie zabawy targowej, przeznaczoną szczególnie dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Paszport po Polsce Pikniku nad Odrą”. Szczególnym elementem tegorocznego wydarzenia będzie również nowa strefa polsko-niemiecka Discover Pomerania, prezentująca możliwości turystyczne w Euroregionie Pomerania.

Market Tour

Miasta, województwa, hotele i atrakcje z całej Polski przybliżą swoje propozycje turystyczne, zachęcając do odwiedzenia najpiękniejszych zakątków i skorzystania z ciekawych ofert. W tym roku swoją obecność potwierdzili już wystawcy z 15 województw! Nie zabraknie również reprezentacji z zagranicy, m.in. z Czech, Niemiec, Hiszpanii, Cypru, no i przede wszystkim z Tunezji – tegorocznego kraju partnerskiego Pikniku nad Odrą.
W tym roku Piknik nad Odrą ma „podwójne partnerstwo”. Krajem partnerskim jest Tunezja, a regionem – Mazowsze. Oprócz prezentacji bogatej i ciekawej oferty turystycznej zainspirują odwiedzających również wyjątkowymi smakami kulinarnymi podczas Wielkiego Gotowania.

Wielkie Gotowanie

Urodzinowa edycja Pikniku nad Odrą musi być wyjątkowa, stąd po raz pierwszy w historii imprezy Wielkie Gotowanie odbędzie się dwukrotnie! Już w sobotę, 11 maja o godzinie 14, rozpocznie się kulinarna podróż do Tunezji. To okazja, by spróbować tamtejszego kuskusu. A w niedzielę, 12 maja o godzinie 14, organizatorzy zapraszają na prawdziwie mazowiecki smak – barszcz chrzanowo-buraczany (z jajkiem i białą kiełbasą).

Discover Pomerania

W tegorocznej edycji Targów Turystycznych „Market Tour” nowością będzie strefa „Discover Pomerania”, usytuowana przy ul. Zygmunta Starego – na odcinku między Wałami Chrobrego a ul. Jarowita.
Znajdą się tam stoiska 24 polskich i niemieckich wystawców z Euroregionu Pomerania. Pojawi się tam również stoisko multimedialne, wyposażone w technologię VR, umożliwiające każdemu uczestnikowi wyruszenie w wirtualną ekspedycję po malowniczych zakątkach euroregionu. A będzie to możliwe dzięki goglom VR i prezentacjom wykonanym w technologii fotografii 360°.

Strefy towarzyszące

Piknik nad Odrą to nie tylko targi turystyczne Market Tour, ale także różnorodne strefy tematyczne, które przyciągają całe rodziny. W alejkach Jarmarku Rozmaitości czekać będą na odwiedzających słodkie i wytrawne przekąski, ręcznie wykonana biżuteria, naturalne kosmetyki, wyroby drewniane i skórzane, ceramika, akcesoria kuchenne czy oryginalne pamiątki z różnych regionów. U podnóża Wałów Chrobrego, po obu stronach fontanny, znajdziemy strefy gastronomiczne. Przy ul. Admiralskiej powstanie Festiwal Smaków Food Trucków. To okazja do skosztowania holenderskich kapsalonów, tatarsko-krymskich pierogów, czy owoców morza. Dla miłośników klasycznych przysmaków ulicznych będą burgery wołowe i frytki belgijskie. A na koniec słodki akcent – hiszpańskie churros, świeże owoce zanurzone w czekoladzie oraz aromatyczne węgierskie ciastka kominkowe. Natomiast po drugiej stronie fontanny, poniżej ul. Komandorskiej, dla amatorów piwa kraftowego powstanie Strefa Browarów Rzemieślniczych.

Ocean Zabawy

Strefa dla dzieci będzie ulokowana w dwóch miejscach: przy placu Praw Kobiet oraz na trawniku między ulicami Admiralską a Jana z Kolna. W pierwszym z tych miejsc najmłodsi znajdą pełno atrakcji – od dmuchanych zamków, przez malowanie twarzy, zmywalne tatuaże, Splash of Colors (święto Kolorów Holi), aż po tańce i animacje. Przez całe dwa dni na najmłodszych będzie przygotowany program na scenie, a także bańki mydlane, wata cukrowa, lody, popcorn oraz gofry.
Warto również zajrzeć do wesołego miasteczka u podnóża Wałów Chrobrego, które oferuje karuzele, kolejki, bungee i wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

Paszport po Polsce

Podczas Pikniku nad Odrą odbędzie się wyjątkowa zabawa dla dzieci i młodzieży. Rozdanych zostanie 1000 „paszportów po Polsce”, w których uczestnicy, odwiedzając stoiska poszczególnych wystawców, będą zbierać pamiątkowe pieczęcie, czyli „wizy do województw”. Na każdym stoisku będą czekały pytania krajoznawcze lub zadania do wykonania. Wśród tych, którzy zbiorą odpowiednią liczbę wiz, będą losowane nagrody – gadżety turystyczne, vouchery do atrakcji w całej Polsce i inne atrakcyjne upominki.
Paszporty będą do odbioru na stoisku POT przy Wałach Chrobrego, na specjalnym „stoisku paszportowym” przy dziecięcej scenie oraz na stoiskach województw biorących udział w zabawie. W każdym dniu targów odbędą się trzy losowania na scenie dziecięcej Pikniku nad Odrą (pl. Praw Kobiet), o godzinach 13.30, 15.30 oraz 17.30.

Godziny otwarcia
Targi Turystyczne Market Tour wraz ze strefą Discover Pomerania otwarte będą w sobotę i niedzielę w godzinach 11-18.
Strefy: jarmarkowa, gastronomiczna i browarów rzemieślniczych zapraszają w sobotę od 11 do 24 oraz w niedzielę od 11 do 20.
Bieżące informacje: www.pikniknadodra.pl

Fot. Piknik nad Odrą

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top