SZWAJCARIA: KILKA CIEKAWOSTEK

W Bazylei odnajdziemy zaczarowany zimowy azyl oraz ośrodki Snow Sports, które obiecują wygodny odpoczynek i sprawny dostęp do eksperckich serwisów dla entuzjastów sportów śnieżnych. Jakie jeszcze nowości się pojawiły? Jedną z nich jest czarna trasa narciarska na Jakobshorn. Nie może też zabraknąć inspirujących zimowych opowieści. Tym razem prosto z Zermatt u stóp Matterhornu. Zapraszamy do wysłuchania podcastu fabularnego „Blum”. Ten podcast to nie tylko historia, ale również wędrówka przez malownicze pejzaże Szwajcarii.


Śnieg i muzyka

Zespoł Wintershome

Członkowie zespołu Wintershome, pochodzący z Zermatt u podnóża Matterhornu i będący potomkami renomowanego narciarza Pirmina Zurbriggena, połączyli zamiłowanie do gór z kreowaniem muzyki. Mimo sportowego rodowodu, zdecydowali się na ścieżkę muzyczną, co zaowocowało spontanicznym zaistnieniem zespołu. Ich twórczość zyskała uznanie w szwajcarskim świecie muzycznym.

Odkryj zimową opowieść

Czarny szlak z Jakobshorn

Nowo utworzony czarny szlak narciarski na terenie narciarskim Jakobshorn prowadzi bezpośrednio z „Usser Isch” do centrum Davos Platz. Trasa przywodzi na myśl zaśnieżone lasy amerykańskich Gór Skalistych i obiecuje niezapomniane przeżycia narciarskie. Zjeżdżając, pokonuje się 1000 metrów różnicy wysokości.
Więcej o Davos Klosters

Miejsca noclegowe dla miłośników sportów zimowych

Hotele Snow Sports to idealne miejsca dla amatorów sportów zimowych, zapewniające wygodny relaks i doskonałe warunki do odnowy po dniu na stoku. Położone w malowniczych górskich sceneriach, oferują nie tylko spokojną atmosferę, ale także łatwy dostęp do szlaków i eksperckich serwisów.

Hotel Snow Sports

Niecodzienny podcast

„Blum” to fabularny podcast, który opowiada o zaginięciu Clary Pastor, studentki historii sztuki, badającej dzieła szwajcarskiej artystki Ursuli Blum. Dziennikarka Emma Castillo odkrywa tę tajemnicę, udając się do Szwajcarii, gdzie rozgrywa się nie tylko zagadkowe śledztwo, ale także porywająca podróż przez malownicze krajobrazy. Sztuka, historia i niezapomniane przygody splatają się w jedną fascynującą historię.
Dostępny również na Apple.

Podcast na Spotify

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top