GOŚCIE GLOBTROTERA: SIRO SCAN, CZYLI ZDROWIE W PODRÓŻY

 

 

Na kolejnym spotkaniu z cyklu Goście Globtroter gościliśmy lekarza dentystę dr Agnieszką Dolegacz-Bączkowską oraz przedstawicieli firmy SiroScan – Agatę Durślewicz i Roberta Lendziona. Nie bez przyczyny, bowiem podróżujący po świecie dziennikarze często mają styczność z różnymi warunkami higienicznymi. Pani doktor, poza informacją o statystykach dotyczących chorób przyzębia, opowiedziała o najnowszych możliwościach dotyczących uzyskania przez prawie każdego (nie mogą go stosować dzieci do 16 roku życia) tzw. uśmiechu w stylu amerykańskim. A któż z nas nie chciałby mieć śnieżnobiałych zębów?

 

W podróżach po świecie konieczny jest uśmiech i przyjazne nastawienie do ludzi – sprawdza się to w każdej szerokości geograficznej. Pani doktor radziła, aby przed wybielaniem zębów nauczyć się o nie przede wszystkim dbać. Podstawą zdrowych zębów jest prawidłowe ich czyszczenie (przez co najmniej 2 minuty) szczoteczką i nitką – raczej nie wykałaczką, która jest zbyt twarda – oraz płukanie.

 

Ważne jest również czyszczenie języka i powierzchni między zębowych. Jeśli mamy kłopoty z prawidłowym czyszczeniem zębów, możemy zastosować specjalne tabletki barwiące z erytrozyną (do kupienia w aptece), które wybarwiają nie doczyszczone miejsca w jamie ustnej. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że chore zęby mogą być przyczyną poważnych chorób, np. serca.

 

Podczas badań robionych wśród mieszkańców sześciu polskich miast tylko jedna osoba nie miała powodu, aby się poddać leczeniu periodontologicznemu (choroby przyzębia). Jeśli chodzi o uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu przy pomocy prezentowanej najnowszej metody Iwhite, jest to prosty i nieszkodliwy zabieg, przy pomocy żelu, którego skład jest zgodny z nowym prawem, obowiązującym od 2012 r.

 

Zabrania ono stosowania podczas domowych zabiegów preparatów zawierających więcej niż 0,1 proc. nadtlenku wodoru. Iwhite potrafi wybielić zęby nawet o 8 odcieni, a efekt wybielenia jest widoczny już po jednokrotnym użyciu. Żeby jednak nie uzyskać – zamiast „amerykańskiego uśmiechu” – efektu klawiatury fortepianu, warto pamiętać, że Iwhite nie wybieli koronek, wypełnień i innych uzupełnień naturalnego uzębienia.

 

Żel ten jest bezpieczny w użyciu, a jednocześnie wzmacnia zęby. Żelowe nakładki można stosować np. podczas jazdy samochodem. Wystarczy 20 minut. Po ich zdjęciu trzeba przepłukać usta wodą i… gotowe. Tylko nie należy po wybielaniu jeść np. jagód, ale zachować tzw. dietę biało-przezroczystą. Jedno opakowanie z 10 elastycznymi, uniwersalnymi nakładkami kosztuje ok. 80 zł (www.iwhiteinstant.com).

 

Kolejnymi przydatnymi w podróży preparatami o których opowiedziała Agata Durślewicz z firmy SiroScan są: preparat silicea Gastro-Intestinal Gel, przeciw grzybiczy preparat o nazwie Mycosan Grzybica Paznokci i GeloVox. Pierwszy z nich może być ratunkiem przed patogenami i ich toksynami, szczególnie w krajach gdzie panuje zupełnie inna niż w Europie flora bakteryjna.

 

Wiąże też w 100 proc. bakterie E. Coli. Przy przewlekłych zaburzeniach układu pokarmowego można go używać nawet do 6 tygodni. Saszetki z żelem krzemionkowym, jako preparat czysto mineralny, są przeznaczone do stosowania również u dzieci, nie mają bowiem skutków ubocznych. Jedno opakowanie kosztuje ok. 50 zł. Żałuję, że nie miałam go pod ręką podczas ostatniego zatrucia w dobrym hotelu, kiedy na nic się zdał zabrany z Polski węgiel aktywowany.

 

Z kolei Mycosan Grzybica Paznokci przyda się wszystkim, którzy np. noszą zbyt ciasne obuwie, bywają w hotelach, na basenach, chorują na cukrzycę i mają nieco więcej niż 18 lat. Podczas prowadzonych w Polsce badań okazało się, że na grzybicę cierpi jedna na cztery osoby, częściej dotyczy ona osób starszych (pow. 70 lat) i siedem razy częściej przydarza się nam grzybica stóp (42 proc.) niż grzybica paznokci u rąk (21 proc.).

 

W Europie problem ten dotyczy ok. 3-22 proc. ludzi. Kuracja przeciw grzybicza przeznaczona jest również dla diabetyków i dzieci. Zazwyczaj pierwszymi krokami jakie podejmujemy po stwierdzeniu grzybicy jest użycie kosmetyków, potem wyrobów medycznych, a na samym końcu leków. Jeśli po dwóch tygodniach walki z grzybicą sytuacja nie ulegnie zmianie, wtedy trzeba pójść do lekarza.

 

 

Zestaw Mycosan Grzybica Paznokci zawiera serum przeciw grzybicze, aplikator z pędzelkiem i 10 pilniczków do paznokci. Cena opakowania ok. 25 zł (www.mycosan.pl). Ostatnim z przedstawionych preparatów, był GeloVox, który przyda się szczególnie podczas podróży klimatyzowanymi pojazdami i samolotami, kiedy to śluzówka błyskawicznie się wysusza.

 

Przyda się również podczas dłuższych wypowiedzi czy śpiewania, dla ratowania podrażnionego gardła. Tabletki z kwasu hialuronowego powodują powstanie hydrożelu, który skutecznie powleka błonę śluzową gardła i jamy ustnej, a suchość w gardle ustępuje prawie natychmiast. Szczegóły na www.sirowapharma.pl. Tak zabezpieczeni, z radosnym uśmiechem i śnieżnobiałymi zębami, możemy spokojnie wyruszyć nawet w najdalszą podróż.

 

Zdjęcia autorki

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top