DUBAJ: NAJCIEKAWSZE PARKI TEMATYCZNE

Dubaj. Dzieci przed wejściem do Legolandu
Dubaj. Dzieci przed wejściem do Legolandu

Od zabawy dla całej rodziny po przyspieszające tętno atrakcje – w Dubaju każdy znajdzie park tematyczny dla siebie. Za najciekawsze i najbardziej ekscytujące uważane są cztery:

IMG Worlds of Adventure

Zabawę z dinozaurami i Avengersami proponuje IMG Worlds of Adventure, kryty park tematyczny o powierzchni 28 boisk piłkarskich. Jest, oczywiście, klimatyzowany i składa się z czterech stref, w tym jednej w całości poświęconej epoce jurajskiej, obejmującej ponad 20 przejażdżek i atrakcji. Można tam też poznać super bohaterów z komiksów Marvela (Kapitana Ameryka, Iron Mana, Hulka i Thora) lub odtwórz przygody ulubionych postaci z seriali Cartoon Network, takich jak Atomówki i Ben 10.
Wyjątkową przejażdżkę zapewnia Velociprator. Największa i najszybsza kolejka górska w Dubaju, osiągającą prędkość 100 km w 2,5 sekundy, której trasa prowadzi z prehistorycznej dżungli na pustynię.
• E311, Sheikh Mohammed Bin Zayed Road – City of Arabia Dubai Land – Zjednoczone Emiraty Arabskie

MOTIONGATE Dubai

Ten inspirowany hollywoodzkim światem park pełen przygód to przebój sam w sobie. Oferuje około 30 atrakcji stworzonych na podstawie niezapomnianych filmów animowanych i akcji, takich jak Ghostbusters, Shrek oraz Igrzyska śmierci. Trzy strefy poświęcone są legendarnym studiom filmowym: Dreamworks, Lionsgate i Columbia Pictures. Dzieciaki mogą też odwiedzić Wioskę Smerfów, gdzie czeka ich wiele godzin zabawy.
Polecana przejażdżka: Bijące rekordy kolejki górskie zainspirowane popularnymi filmami John Wicks i Now You See Me w strefie Lionsgate. Ta druga przejażdżka, której tor nawiązuje do fabuły filmu o napadzie, zawiera liczne zakręty i jest najszybszą na świecie obracającą się kolejką górską z pojedynczymi wagonami.
• Dubai Park & Resorts, Sheikh Zayed Road – naprzeciwko Palm Jebel Ali – Dubaj – Zjednoczone Emiraty Arabskie

Legoland Dubai

W parku Legoland Dubai klocki Lego ożywają. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi od drugiego do 12. roku życia. Znajduje się tam ponad 40 atrakcji i 15 000 modeli z klocków Lego oraz wiele innych zabaw, wymagających od dzieci pracy w grupie i wykorzystujących ich umiejętności sterowania łodzią lub prowadzenia samochodu. 60 milionów plastikowych klocków Lego posłużyło do wybudowania tego rodzinnego parku tematycznego, który składa się z sześciu stref, w tym Lego City i Minilandu stworzonego w duchu Bliskiego Wschodu. Jeśli szukacie wodnych atrakcji, udajcie się do położonego tuż obok Legoland Water Park.

Polecana atrakcja: przejażdżka średniowieczną kolejką górską Dragon Coaster i zajrzenie za kulisy zaczarowanego zamku królewskiego.
Sheikh Zayed Road, naprzeciwko Palm Jebel Ali – Dubaj

Play DXB

Play DXB to największy na świecie kryty park rzeczywistości wirtualnej położony w centrum handlowym Dubai Mall, dawniej noszący nazwę VR Park. Na dwóch piętrach dostępnych jest ponad 30 emocjonujących przejażdżek, zachęcających graczy do rzucenia wyzwania rzeczywistości i zacierających granicę między nią a światem wirtualnym postrzeganym przez zmysły. Można tam korzystać z atrakcji dla jednego i wielu graczy, pogrupowanych tematycznie na obszary takie, jak horror, sport, przygoda i wiele innych — każdy znajdzie tu coś dla siebie bez względu na wiek.
Wyjątkowa atrakcja: przejażdżka Burj Drop – przyspieszające tętno doświadczenie w rzeczywistości wirtualnej, gdzie gracz pędzi w dół wieżowca Burdż Chalifa, ratując się w ostatniej chwili.
• Piętro 2, The Dubai Mall, Downtown Dubai

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top