GOŚCIE GLOBTROTERA: SIGMA TRAVEL I MAURITIUS

 

Warszawskie biuro podróży Sigma Travel oraz przygotowywana przez nie dla członków i przyjaciół SD-P „Globtroter” wycieczka na wyspę Madagaskar, były tematem pierwszego czerwcowego spotkania z cyklu Goście Globtrotera. Biuro podróży reprezentował Rafał Chmielewski. Jest to jedno z pierwszych polskich biur podróży, jakie powstały po transformacji ustrojowej w 1989 roku. Działa już ponad 25 lat, ma w kraju 40 agentów, a z jego usług korzysta po kilka tysięcy turystów rocznie. Specjalizuje się w wycieczkach objazdowych po Europie, Afryce, Ameryce północnej, środkowej i południowej oraz Azji. Jako ciekawostkę gość spotkania powiedział, że z wycieczek objazdowych korzystają najczęściej… emeryci. Wspomniał również o tegorocznych nowościach w ofercie firmy zawartych w jej katalogu. W Afryce są to wyjazdy do RPA i Wodospadów Wiktorii na granicy Zambii i Zimbabwe. W Ameryce południowej do Kolumbii i Ekwadoru.

 

W Ameryce północnej w USA Wielkie Jabłko oraz Nowy Jork. Na azjatyckim Dalekim Wschodzie trzy programy podróży po Indiach: „Skarby Maharadży” w Radżastanie, „Złoty Trójkąt” i Goa oraz Indie Południowe i Sri Lanka. W Azji środkowej w br. można z Sigmą Travel zwiedzać także Tadżykistan i Uzbekistan, a na Zakaukaziu Azerbejdżan. Natomiast na Bliskim Wschodzie Liban oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie z dodatkowo Omanem.

 

Sporo nowości jest również wśród propozycji poznawania Europy. Najbliżej Polski, to „Podróż sentymentalna” po Białorusi, Morawy i Bratysława oraz Węgry północne i Bawaria jakiej nie znacie. Z innych krajów: Niemcy – Dania – Holandia, Szprewald w Niemczech, „Kraina fiordów” i Nordkapp z Lofotami w Skandynawii.

We Włoszech zaś „Barwy południa” i Sycylia. Pełną ofertę biura znaleźć można na stronach: www.sigma-travel.com.pl. Zaś to, co pisaliśmy o nim w poprzednich latach, w naszym portalu.

 

Program wspomnianej na wstępie, 15-dniowej wycieczki na Madagaskar w listopadzie br. obejmuje większość tamtejszych atrakcji. W tym słynną Aleję Baobabów w okolicach Morondavy, trzy parki narodowe. Tsingy – masyw wapienny i groty oraz jaskinie z Listy UNESCO, unikalna flora i fauna, m.in. lemury i żółwie. Isalo – wąwozy i kaniony, których pejzaż przypomina słynny Wielki Kanion w USA. Ranomafania – kilkanaście gatunków lemurów, tańczące Sifaki, przepiękne okazy orchidei, pandanusów, a także wodospady i gorące źródła o właściwościach leczniczych.

 

Z innych miejsc warto wymienić suchy krajobraz kolczastego buszu i baobabów na trasie Morondava – Tulear – Ifaty nad Oceanem Indyjskim. A także przejazd przez busz i sawannę na trasie Ifaty – Tulear – Ranohira ze zwiedzaniem uroczego miasteczka uniwersyteckiego Fianarantsoa o średniowiecznej architekturze oraz postojem w słynnym z produkcji wina miasteczku Ambalavao.

 

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top