KONSORCJUM PBP

KONSORCJUM PBP

100 egzotycznych kierunków w ofercie najbardziej utytułowanego touroperatora

            Gościem „Globtrotera” na pierwszym lutowym spotkaniu 2009 roku było Konsorcjum Polskich Biur Podróży – TRADE & TRAVEL COMPANY. Chyba najbardziej utytułowany, działający od 1988, polski touroperator. Reprezentowały go panie: dyrektor generalna Barbara Ladżyńska i kierowniczka działu sprzedaży i marketingu Joanna Szydłowska przedstawiając zarówno dotychczasowy dorobek, jak i plany firmy na rok 2009.

 

                                                   Deszcz nagród

 

            A zarówno jedno, jak i drugie są imponujące. Dzięki Konsorcjum PBP już kilkaset tysięcy polskich turystów odwiedziło najdalsze zakątki świata. W aktualnej ofercie jest ponad 100 kierunków. O tym, jak działalność firmy oceniają zarówno klienci jak i organizacje branżowe oraz samorządowe , świadczy prawdziwy deszcz nagród i wyróżnień, które ona już otrzymała. Są wśród nich statuetki „Globus” ( 1997, 1999 ) Polskiej Izby Turystyki. Kilkakrotnie „Hity Lata” – ostatnio w 2008 za ofertę wyjazdów do Izraela. Wszystkie – przyznawane przez konsumentów w ogólnopolskim rankingu wyrobów i usług – „Malwy”: brązowa, srebrna, złota i platynowa. „Złoty Jaśmin” – prestiżowa nagroda Ministra Turystyki Tunezji. Wielokrotnie wyróżnienia GTTGdańskich Targów Turystycznych, m.in. „Mercurius Gedaniensis” w 2008 roku za program wycieczki „Odkrywamy Izrael”. Trzykrotne nominacje do tytułu „Lider Turystyki”. I – jako jedyne biuro podróży w 17-letniej historii tego konkursu – godło TERAZ POLSKA uzyskane w 2007 roku i przedłużone w 2008 roku. Od września 2008 firma legitymuje się także certyfikatem Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001.

            Bardzo obszerna jest oferta imprez wyjazdowych Konsorcjum PBP. Nie wydaje ono od pewnego czasu zbiorowych,  grubych katalogów obejmujących wszystkie propozycje, lecz 15 obszernych wydawnictw tego rodzaju z ofertami wyjazdów do poszczególnych krajów lub regionów świata: Afryka ( „Powitanie z Afryką” ), Ameryka Południowa i Środkowa, Azja, Bali, Chiny, Emiraty Arabskie i Oman – Jordania i Izrael,  Floryda i Hawaje ( i oddzielnie Stany Zjednoczone i Kanada w dwu wersjach ), Gwadelupa, Izrael, Karaiby, Mauritius – Seszele – Madagaskar, Wyspy Pacyfiku oraz Rejsy. A w każdym z nich zawarte są różne propozycje wycieczek, imprez, wypoczynku w – przeważnie – paru różnych kategorii hotelach.

            Przedstawiając ofertę Konsorcjum, B. Ladżyńska i J. Szydłowska skoncentrowały się na kilku kierunkach. Bardzo ciekawej ofercie wypoczynku i zwiedzania indonezyjskiej wyspy Bali, z wieloma hotelami i terminami podróży do wyboru. Na Izraelu, który pomimo niedawnych walk w Strefie Gazy jest krajem bezpiecznym. Mogłem się o tym przekonać niedawno osobiście, uczestnicząc jako gość w jednej z imprez Konsorcjum – obszerną relację z niego, z licznymi zdjęciami, można przeczytać w rubryce „Podróże  „Globtrotera”. Dodam, że w kraju tym firma proponuje kilka programów 8-dniowych: „Odkrywamy Izrael”, „Pielgrzymka do Ziemi Świętej” , „Izrael wczoraj i dziś” oraz „Izrael i Jordania”. Ponadto 15-dniowe: „Biblijna Kraina” i  „W kolebce religii”, a także wypoczynek i leczenie nad Morzem Martwym oraz pobyty nad morzami: Czerwonym i Śródziemnym.

 

                                                            Kontynenty, morza i oceany

 

            Mówiąc o USA i Kanadzie, przedstawicielki firmy podkreślały, że ma ona najobszerniejszą ofertę tego kierunku w Polsce. Trzy poświęcone mu katalogi doskonale to potwierdzają. Bogata jest również oferta afrykańska obejmująca zarówno wiele krajów na tym kontynencie jak i wyspę Madagaskar, która – dodam – znajduje się ponadto w ofercie 3 wysp Oceanu Indyjskiego. Nowością 2009 roku będzie organizacja dla chętnych – na ich koszt – wolontariatów w krajach afrykańskich. W Azji południowo – wschodniej można z Konsorcjum zwiedzać Laos, Kambodżę i Wietnam, a w tym ostatnim kraju również wypoczywać na plażach. Ciekawe są również propozycje wypoczynku ze zwiedzaniem Karaibów. Wysp: Antiqua, Barbados, Dominikana, Gwadelupa, Jamajka, Puerto Rico i ST. Lucia.

            Szczegóły dotyczące oferty firmy znaleźć można na: www.konsorcjum.com.pl i www.twojepodróże.com.pl. Również na temat innych, świadczonych przez Konsorcjum PBP usług: organizacji konferencji, kongresów naukowych, seminariów, szkoleń, zjazdów, misji gospodarczych. Rezerwacji hoteli, samochodów w krajach docelowych, wyjazdów incentive, programów autorskich do krajów egzotycznych itd. Warto podkreślić, że na wszystkie kierunki egzotyczne są w ofercie imprezy gwarantowane. A więc takie, które dochodzą do skutku już w przypadku, gdy zgłoszą się tylko 2 osoby. Oczywiście można również – ale to osobny temat – wybrać się samotnie, korzystając z pomocy biura. Jest więc w czym wybierać.

            Czy jednak światowy kryzys finansowy i gospodarczy, który coraz ostrzej daje o sobie znać także w Polsce, a jego najboleśniejszym dla turystyki wyjazdowej symptomem jest gwałtowny spadek wartości złotego oraz rosnące zagrożenie bezrobociem także klasy średniej i ludzi dobrze zarabiających nie przełoży się negatywnie na ruch turystyczny, zwłaszcza kierunki egzotyczne – dalekie i drogie? Odpowiadając na moje pytanie o to dyr. Barbara Ladżyńska stwierdziła, że zagrożenia dla turystyki ze względu na kryzys i kursy walut jeszcze nie widać. Konsorcjum ma dużą sprzedaż oraz już sporo rezerwacji na okres letni. Ale są obawy, czy uda się utrzymać obecne ceny w złotych  ( tylko w nich określane są one w cennikach firmy ) przy spadającym gwałtownie kursie naszej waluty.

            Najbliższa przyszłość – to już moja opinia – może okazać się w polskiej branży turystycznej, a zwłaszcza dla touroperatorów specjalizujących się w turystyce wyjazdowej, trudniejsza niż zapowiadało się to jeszcze kilka tygodni temu. Trudno jednak wykluczyć także ewentualność, że  spekulacyjny atak na naszą walutę szybko się skończy. I chociaż na powrót do kursów z lata, tj. dolara po około 2 zł i euro nieco ponad 3 zł raczej nie należy liczyć, to złoty może zacząć zyskiwać na wartości. Oby zawirowania na rynku walutowym trwały jak najkrócej, bo przy nich trudno jest prowadzić w branży rozsądną politykę cenową i pozyskiwać klientów.

 

Cezary Rudziński

Zdjęcia: Andrzej Zarzecki

 

Afrykańska przygoda z realiami na bakier czyli kilka uwag o katalogu Konsorcjum Polskich Biur Podróży do poczytania pod adresem.


http://www.globtroter.info/ciekawostki.php

           

           

Dodane 06 02 09

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top