Blisko 2.500 osób uczestniczyło w spotkaniu, które w formie on-line zorganizowała Akademia Zarządzania i Rozwoju, stworzona przez Instytut Biznesu. Temat: „Jak zostać aktorem? Talent czy szczęście?” przyciągnął przed monitory zarówno absolwentów szkół teatralnych i filmowych, jak też tych, którzy dopiero zastanawiają się nad wyborem tego kierunku.
Podczas przeszło godzinnego spotkania nie brakowało trudnych pytań, m. in. o to, czy wykształcenie aktorskie naprawdę jest potrzebne i czy amator może marzyć o sukcesie? Osoby, które dopiero rozważają karierę w tym zawodzie dopytywały; jak wyglądają zajęcia i egzaminy wstępne, czy to prawda, że student pierwszego roku powinien pożegnać się ze wszystkimi znajomymi i rodziną?
Na pytania internautów odpowiadali: Aleksandar Milićević i Anna Lemieszek – aktorzy filmowi i teatralni, absolwenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
To kolejne już webinarium zorganizowane przez Akademię Zarządzania i Rozwoju, stworzona przez Instytut Biznesu.
Wcześniej ta platforma edukacyjna przygotowała spotkanie z Andrzejem Arendarskim – prezesem Krajowej Izby Gospodarczej, którego myślą przewodnią było pytanie: „Kariera w korporacji czy własny biznes?”
https://www.facebook.com/AZiR.edu/videos/132110588853628
Kolejne wydarzenie odbyło się w środę 12 maja 2021 r., na profilu Akademii Zarządzania i Rozwoju na portalu społecznościowym Facebook. Bohaterem spotkania był Żelisław Żyżyński – dziennikarz, reporter i komentator sportowy, który pewnego dnia postanowił rzucić wszystko i zmienić swoje życie o 180 stopni.
Żelisław Żyżyński jest dziennikarzem, reporterem i cenionym komentatorem sportowym. Pierwsze kroki jako dziennikarz stawiał w dzienniku sportowym „Tempo”. Przez lata związany był z telewizją Canal+ Sport (gospodarz programów: „SuperPiątek” i „Ekstraklasa Po Godzinach”) i gazetą „Dziennik”. Prowadził także razem z żoną rodzinny blog podróżniczy.
Żelisław Żyżyński opowiedział także o tym, jak zrealizował swoje marzenie o pracy w telewizji, co skłoniło go do porzucenia swojej pracy i jak zamienił wielkie areny sportowe na piaszczyste wybrzeża Zanzibaru. Na czym polega jego obecne zatrudnienie oraz co urzekło go w Zanzibarze, a do czego trudno jest się przyzwyczaić.
Akademia Zarządzania i Rozwoju jest internetową platformą edukacyjną, stworzona przez Instytut Biznesu dla szkół wyższych, uczniów szkół średnich, studentów i absolwentów studiów.
AZiR pomaga młodym ludziom wybrać kierunek studiów, który w przyszłości zapewni ciekawą pracę. Platforma współpracuje z najlepszymi menedżerami, ekspertami i wykładowcami, którzy dzielą się własnymi doświadczeniami i wskazują, jak pokierować życiem zawodowym, żeby osiągnąć sukces. Partnerem projektu jest sieć sklepów Żabka Polska.
Instytut Biznesu to organizacja stworzona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców.
Pracami i kieruje Rada Dyrektorów, wspierana przez Radę Naukową. Instytut Biznesu zajmuje się wspieraniem menadżerów we wszystkich istotnych obszarach prowadzenia działalności gospodarczej. Instytut Biznesu przygotowuje raporty, analizy i stanowiska dotyczące istotnych spraw ekonomicznych. Organizacja zajmuje się wszystkimi sprawami związanym z prowadzeniem biznesu poczynając od podjęcia decyzji o rozpoczęciu działalności gospodarczej i jej formy, poprzez pozyskiwanie kapitału, zwiększanie efektywności, wydajności, uzyskiwanie przewagi konkurencyjnej, aż po restrukturyzację i likwidację lub sprzedaż podmiotów gospodarczych. Instytut Biznesu dysponuje kadrą wysokiej klasy praktyków z zakresu prawa, ekonomii i zarządzania.