STARACHOWICE: OD ŚWIĘTOKRZYSKICH DYMAREK DO EKOMUZEUM
Na terenie obecnego województwa świętokrzyskiego już 2 tysiące lat temu w „dymarkach” wytapiano żelazo z miejscowych złóż rud. W 1546 r. istniała kopalnia rudy żelaza Minera Starzechowska, a w 1789 r. mnisi z Wąchocka zbudowali nad rzeką Kamienną pierwszy wielki piec.
STARACHOWICE: OD ŚWIĘTOKRZYSKICH DYMAREK DO EKOMUZEUM Dowiedz się więcej »















