NIEMCY: KAMPANIA „GERMAN SUMMER CITIES”

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) podsumowała pierwszy etap swojej globalnej kampanii marketingowej świetnymi wynikami. Od momentu jej rozpoczęcia, realizowana wspólnie z Lufthansą jako partnerem Premium, dotarła już do ponad 250 milionów odbiorców na 30 rynkach.

 

„‚German Summer Cities‘ jest znaczącym sukcesem dla Niemiec jako marki turystycznej, dla segmentu turystyki miejskiej i naszych ponad 50 partnerów, którzy włączyli się w realizację kampanii wykupując 75 pakietów cyfrowych i 33 pakiety eventowe. Na naszej ofensywie marketingowej zyskują zwłaszcza miasta położone na obszarach rolniczych oraz małe i średnie przedsiębiorstwa“ – komentuje Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT. 

Szeroki odzew w sieci

Kampania skupia się na pięciu głównych tematach: „Metropolie”, „Romantycznie”, „Wakacje nad wodą”, „Zabytki i inne atrakcje”, „Kultura i sztuka”. Wszystkie potrzebne informacje oraz filmy poświęcone poszczególnym tematom zainteresowani znajdą w odpowiedniej zakładce w witrynie DZT: www.germany.travel/germansummercities. Szeroko zakrojona akcja marketingowa w mediach społecznościowych trafia do osób na całym świecie zainteresowanych podróżą do Niemiec.

Akcje prowadzone na Facebooku i Instagramie wraz z reklamami partnerów już w dwóch pierwszych fazach pozwoliły uzyskać ponad 200 milionów wyświetleń i 280 tysięcy interakcji. W ramach kampanii rozesłano spersonalizowane newslettery do ogółem 1,4 miliona subskrybentów. Banery reklamowe adresowane do konsumentów w wybranych krajach za pomocą dedykowanej platformy reklamowej Travel Audience zostały kliknięte ponad 8 tysięcy razy w ciągu czterech tygodni.

A w rozmaitych internetowych wyszukiwarkach ofert turystycznych wygenerowały ponad cztery miliony odsłon. www.germany.travel Film „German Summer Cities” jest centralnym elementem letniej kampanii DZT. Ten i pozostałe filmy dotyczące poszczególnych tematów już osiągnęły ponad 15 milionów wyświetleń w serwisie Youtube.

Wykorzystanie klasycznych form reklamy na wybranych rynkach

Na rynkach zagranicznych DZT sięga po klasyczne formy reklamy – jak reklama zewnętrzna czy radiowa mające ogromne zasięgi i mogące zarazem przekazać autentyczne „poczucie niemieckiego lata”. Radiowe spoty reklamowe są emitowane w Danii i Austrii. Reklama zewnętrzna promuje Niemcy w Norwegii; w kinach reklama jest wyświetlana w Holandii, Polsce i na Węgrzech.

Ekscytujące wydarzenia

W trakcie kilkudniowych wydarzeń pop-upowych, organizowanych na kluczowych rynkach, DZT i partnerzy prezentują ‘German Summer Cities’ wśród potencjalnych klientów. Elementy cyfrowe, takie jak aplikacja umożliwiająca korzystanie z funkcji wirtualnej rzeczywistości „Paint Germany in Summer“, stanowią fundament kampanii. Międzynarodowa trasa promująca kampanię dotarła do tej pory do Madrytu, Paryża, Mediolanu, Kopenhagi, Amsterdamu, Krakowa, Londynu, Zurychu, Wiednia, Moskwy, Dubaju, Pekinu i Waszyngtonu, wszędzie odnosząc sukces.

Kampanie online owocują widocznym wzrostem liczby rezerwacji w Niemczech

Wielka kampania na platformie Expedia na 13 rynkach wygenerowała do końca czerwca ponad 50 milionów wyświetleń. Warto zwrócić uwagę na intensywne zaangażowanie użytkowników podczas przeciętnie dwu-, trzyminutowych pobytów na „stronach kreatywnych“. W Chinach kampania cyfrowa jest realizowana z pomocą wiodącej na tamtejszym rynku internetowej platformy podróżniczej Ctrip. Platforma uruchomiła „flagowy sklep“ German Summer Cities, który odnotował już ponad 230 tysięcy odsłon. Inną ukierunkowaną na specyfikę odbiorcy, kampanią realizowaną z wykorzystaniem internetowych kanałów dystrybucji ofert turystycznych, jest kampania na platformie fly4free.pl w Polsce. W oparciu o wyniki badań rynku i analiz porównawczych DZT planuje roczne kampanie marketingowe mające na celu popularyzowanie Niemiec jako celu podróży, który cechuje się różnorodnością oferty. Ponadto przygotowuje kampanie odnoszące się do www.germany.travel konkretnych wydarzeń lub okazji, a także inspirujące do poznawania innych, dotąd mniej znanych miejsc.

Zdjęcie: DZT

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top