CHORWACJA: JUŻ PONAD MILION GOŚCI Z Polski w 2022 roku!

Przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce z radością informuje, że w dniu 20 września 2022 roku przekroczono magiczną liczbę 1 mln Gości z Polski! Według systemu eVisitor jest to dokładnie liczba 1.000.331 osób, które skorzystały do tej pory 6.392.138 noclegów. Wynik ten cieszy tym bardziej, że osiągnięto go ponad 1,5 miesiąca wcześniej niż w 2021. W skali całego roku można zatem oczekiwać kolejnych wyjątkowych rezultatów.

„Już kolejny rok przekraczamy liczbę 1 mln Gości z Polski! Ten tegoroczny wynik cieszy tym bardziej, ponieważ udało się go zrealizować 1,5 miesiąca wcześniej niż w roku ubiegłym. Daje to nadzieję na kolejny rekordowy wynik do końca tego roku, a apetyt rośnie ? Chorwacja, państwo obfitujące w bogactwo przyrody, jako jeden ze swoich celów strategicznych wybrała zrównoważony rozwój turystyki. Aktualnie przygotowywana Strategia Rozwoju Turystyki Republiki Chorwacji bazować będzie przede wszystkim na niej. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zachować autentyczność Chorwacji. Naszym obowiązkiem jest dbanie o bezcenny dar, jakim jest bogactwo przyrody i przekazanie go przyszłym pokoleniom” powiedziała dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, Agnieszka Puszczewicz

. Wśród ulubionych kierunków wyjazdów w dalszym ciągu wiedzie prym województwo splicko-dalmatyńskie, na kolejnych miejscach uplasowały się województwa: istryjskie, zadarskie, primorsko-gorańske i szybenicko-knińskie. TOP 5 miejscowości odwiedzanych przez Polaków to nieustająco: Makaraska, Omiš, Zadar, Baška Voda i Orebić. Podobnie jak w latach ubiegłych widać wyraźną tendencję w przyjazdach gości indywidualnych (ok 70%) w stosunku do tych przybywających za pośrednictwem biur podróży (ok 30%). Dlatego też warto podkreślić bardzo dobre rezultaty, jakie w tym roku osiągnęły polskie biura podróży, które wysłały do Chorwacji 246.715 klientów, którzy skorzystali z 1.538.331 noclegów, w stosunku do roku 2021: 106,46% i 99,69%.

Rok 2022 jest bardzo dobry dla całej branży turystycznej w Chorwacji. Do 20 września kraj odwiedziło 16.725.963 gości co stanowi wzrost w stosunku do 2021 o 36,77% oraz 91,93% rezultatu z 2019. Biorąc pod uwagę liczbę odwiedzjących, Polacy są 4 narodem najchętniej przyjeżdżającym do Chorwacji zaraz po Niemcach, Austriakach i Słoweńcach. Według danych Administracji Skarbowej Republiki Chorwacji od początku roku do 30 sierpnia opodatkowano z działalności turystycznej łącznie 28 mld 931 mln kun, czyli o 64% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W porównaniu z identycznym okresem 2019 odnotowano wzrost w sumie o 38%. Przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce przygotowało na jesień nowy cykl webinarów pod wspólną nazwą #CroatianGet2Gether, które tym razem dotyczyć będą jesiennych atrakcji w Chorwacji, chorwackich muzeów oraz jarmarków bożonarodzeniowych.

Zdjęcie: Ivo Biočina / CNTB

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top