BUŁGARIA: UZDROWISKOWE DIAMENTY

Bułgaria zajmuje drugie miejsce w Europie po Islandii pod względem zasobów wód mineralnych i źródlanych pochodzenia naturalnego oraz ich unikalnego składu i walorów pitnych. Oprócz pięknej przyrody, smacznego jedzenia i wina, kraj ten od wieków znany jest z wysokiej jakości wód, które nadają się zarówno do profilaktyki różnych chorób, zabiegów leczniczych i uzdrowiskowych, jak i do codziennego spożycia.

W czasach starożytnych gorące źródła w Bułgarii były preferowanym miejscem leczenia i regeneracji po bitwach rzymskich wodzów, a dziś są pożądanym celem podróży turystów z całego świata przez wszystkie pory roku. W Bułgarii jest ponad 1600 źródeł mineralnych. Znajduje się tam również, w Saparewa Bania, najgorętszy gejzer w Europie o temperaturze 103°C.

Doskonała synergia między czynnikami klimatycznymi i korzystnym położeniem geologicznym umożliwia wypoczynek w wielu regionach Bułgarii w połączeniu balneo i spa w nowoczesnych hotelach z turystyką kulinarną, winiarską, przygodową, morską, górską i wieloma innymi jej rodzajami.

Sandanski, Hisaria, Welingrad, Kiustendił, Św.Św. Konstantin i Elena, Pomorie, Czepelare, Warszec, Dewin, Saparewa Bania, Paweł Bania, Bankia, Starozagorski Mineralni Bani, Bansko, Razlog, Dobriniszte, Goce Delczew, Kranewo, Albena i Bania – to niewielka część popularnych kurortów i osiedli w Bułgarii.

W których termalne bogactwo stanowi dobrze rozwiniętą ofertę hoteli i ośrodków spa, oferujących gościom wysokiej jakości usługi, także dzięki wykwalifikowanym specjalistom.. Hotele medyczne i SPA posiadają własne źródła termalne o temperaturze 37° – 57°C. Gorące złoto z wnętrza Ziemi zawiera różne minerały, takie jak sód, żelazo, magnez, wapń itp. – są to dokładnie te minerały, których potrzebuje nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania.

Woda mineralna znana jest z tego, że wzmacnia system odpornościowy człowieka i oczyszcza organizm z toksyn, uspokaja nerwy i redukuje stres. Sekret długowieczności w Bułgarii tkwi w czystym, zdrowym powietrzu, w połączeniu z dobrym klimatem i wspaniałymi czynnikami naturalnymi

.

Zdjęcia: Narodowe Przedstawicielstwo Turystyczne Bułgarii w Warszawie

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top