ZEA: EMIRATES FLIGHT CATERING PRZEJMUJE FARMĘ BUSTANICA

Uprawa roślin na półkach na farmie Bustanica w ZEA
Uprawa roślin na półkach na farmie Bustanica w ZEA

Firma Emirates Flight Catering przejęła spółkę Emirates Bustanica (dawniej Emirates Crop One) i jej markę konsumencką Bustanica, pod którą jest znana największa na świecie kryta farma wertykalna. Tym samym EB staje się wyłączną własnością Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a przejęcie pozwoli jej zaspokajać rosnące zapotrzebowanie rynku.


Farma znajduje się w pobliżu lotniska Al Maktoum International-Dubai World Central (DWC) i na powierzchni ponad 30 tys. m kw. może wyprodukować przeszło milion kilogramów najwyższej jakości warzyw liściastych rocznie (3 tony dziennie), zużywając 95 proc. mniej wody niż tradycyjne gospodarstwa.
Od założenia w lipcu 2022 r. Bustanica szybko zyskała na popularności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dzięki coraz bogatszej ofercie warzyw liściastych, ziół i mikroliści. Do uprawy nie używa bowiem pestycydów ani herbicydów, a rośliny są w 100 proc. czyste, świeże i odżywcze. Na farmie rosną różne odmiany sałaty, szpinaku, pietruszki i jarmużu.
Bustanica korzysta z zaawansowanej technologii – uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i innych opatentowanych rozwiązań – oraz wewnętrznego zespołu specjalistów w zakresie m.in. agronomii, inżynierii, ogrodnictwa i botaniki.
Świeże produkty marki Bustanica oferują wszystkie większe sieci detaliczne w ZEA. Z kolei pasażerowie Emirates i innych linii lotniczych znajdą je w swoich sałatkach i posiłkach. Niedawno Emirates Bustanica obsługiwała szczyt COP28 (Konferencja ONZ w sprawie zmiany klimatu) w Dubaju, co było wyrazem uznania dla jej działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności ekologicznej.
Natomiast Emirates Flight Catering (EKFC) to globalny lider gastronomii lotniczej. Firma prowadzi największy na świecie zakład cateringu pokładowego na lotnisku Dubai International. W jej bogatej ofercie jest m.in. catering lotniczy i eventowy, obsługa gastronomiczna lotnisk i osób prywatnych, zaopatrzenie dla firm z branży HoReCa (sektor hotelarski i gastronomiczny), a także usługi dodatkowe, np. pralnicze.

Fot. Emirates

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top