ZEA: ATRAKCJE EMIRATU RAS AL KHAIMAH

Położony nad Zatoką Perską emirat Ras Al Khaimah (Ras al-Chajma) co znaczy Szczyt Namiotu, jest jednym z ciekawszych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jego stolica o tej samej nazwie leży blisko, bo zaledwie ok. 45 minut jazdy samochodem od pełnego atrakcji Dubaju. Turyści mają tam do dyspozycji 64 km linii brzegowej z pięknymi piaszczystymi plażami oraz lazurową wodą Zatoki Perskiej, a także atrakcje pustyni ze skalistymi górami Al-Hadżar z najwyższym szczytem całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Jabal Jais (1911 m n.p.m.) Ale w emiracie Ras Al Khaimah są także urodzajne gleby oraz sporo zieleni, stąd możliwa jest uprawa roślin oraz hodowla zwierząt.
Są tam luksusowe hotele, możliwość uprawiania sportów wodnych: nurkowania, kitesurfingu oraz pływania kajakiem pośród lasów namorzynowych. Czy atrakcyjne wycieczki w góry i na pustynię, ale także możliwość poznania ciekawej historii tej części świata i kultury arabskiej.
Niedaleko znajduje się uzdrowisko Khatt z gorącymi źródłami o temperaturze 40°C. Jest tam też Jais Flight – najdłuższa tyrolka na świecie o długości 2,83 km, którą zjeżdża się z prędkością nawet do 150 km/h, zaś w Parku Wodnym oferującym gościom kompleks zjeżdżalni o różnym stopniu trudności oraz basen ze sztucznymi falami. można spędzić cały dzień,
Starsza część stolicy emiratu Ras Al Khaimah rozciąga się wzdłuż wybrzeża, tam gdzie znajduje się deptak spacerowy Al Corniche. Warto odwiedzić mieszczące się w dawnej twierdzy Muzeum Narodowe, z eksponatami wydobytymi podczas wykopalisk archeologicznych m.in. z grobowców w Szimal pochodzących sprzed prawie czterech tysięcy lat.

Ciekawa jest wystawa pokazująca życie na pustyni przed stu laty, kiedy mieszkająca tu ludność zajmowała się hodowlą wielbłądów oraz poławianiem pereł.
Jest tradycyjny bazar z orientalnymi dywanami, barwnymi tkaninami i lokalną biżuterią. Można też zwiedzić grobowiec Shamal i ruiny średniowiecznego pałacu królowej Sheeba oraz pałac Al Falayah, letnią rezydencję emirów. Ponadto Meczet Szejka Zajida, który jest jednym z najstarszych miejsc kultu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w którym do dziś odbywają się modlitwy.
Między październikiem a marcem, w każdy piątek, organizowane są wyścigi dromaderów. Dhayah Fort to jedyna zachowana w ZEA warownia stojąca na wzgórzu. Dzisiejsza forteca została zbudowana w XIX wieku na miejscu starszej budowli. Z jej szczytu rozpościera się wspaniały widok na lasy palmowe, góry i morze.
Niedawno ogłoszono, że na terenie Ras Al Khaimah ma powstać kosmodrom, dla potrzeb turystyki kosmicznej!

*     *    *

Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah (RAKTDA) zorganizowało w Polsce kolejną edycję spotkań z branżą turystyczną, w celu promocji oferty turystycznej emiratu, infrastruktury oraz dogodnych połączeń lotniczych. W spotkaniach wzięły udział najbardziej popularne hotele z Ras Al Khaimah, przedstawiciele branży MICE oraz linie lotnicze. Przedstawiciele polskiej branży turystycznej mieli okazję zapoznania się z najnowszymi atrakcjami emiratu.

Warsztaty odbywały się w unikalnych miejscach i miały ciekawą oprawę artystyczną.
Spotkania odbyły się bowiem w Krakowie w Pałacu Pod Baranami oraz w Warszawie w Oranżerii pałacowej w Wilanowie. W Krakowie uczestnicy wysłuchali koncertu muzyki poważnej w wykonaniu kwartetu smyczkowego, zaś w Oranżerii pałacowej Jana III Sobieskiego mieli możliwość podziwiania dynamicznego występu chóru dziecięcego Artos przy Teatrze Narodowym.

Zdjęcia prasowe.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top