WIGILIA GLOBTROTERA 2016

Zgodnie z liczącą już ćwierć wieku tradycją, tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie wigilijne Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”. Przy czym była to wigilia jubileuszowa, gdyż 25-ta. Członkowie, nie tylko z Warszawy, gdzie mieszka ich najwięcej, ale również innych miast oraz zaproszeni przyjaciele Stowarzyszenia spotkali się w stałym miejscu spotkań z cyklu „Goście Globtrotera”, w hotelu „Gromada” na placu Powstańców. Dzięki życzliwości sponsorów było, jak zwykle, co zjeść i wypić. A także spokojnie posiedzieć i porozmawiać przy jednym z wielu stołów. Korzystając z tego, co znajdowało się na ogólnym szwedzkim stole. Na tegorocznym spotkaniu wigilijnym pojawiło się sporo dawno nie widzianych koleżanek i kolegów, którym odległość od stolicy i nawał pracy dziennikarskiej oraz innych obowiązków uniemożliwia częstsze przyjazdy.

 

Chociaż równocześnie nie pojawiła się część osób dosyć systematycznie przychodzących na inne spotkania. Prawdopodobnie nie zdołali oderwać się od obowiązków zawodowych lub rodzinnych na dwie doby przed świętami. Zaplanowana na sześć godzin wigilia, która rozpoczęło się, jak zwykle o godzinie 18.00, przeciągnęło się sporo poza północ. Jej uczestnicy czuli się na niej bowiem doskonale, a najwytrwalsi nie spoglądali na zegarki.

NAGRODY GLOBTROTERA

Również zgodnie z wieloletnią tradycją prezes SD-P „Globtroter” Sławomir Bawarski złożył wszystkim obecnym najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne. Ogłosił też nazwiska laureatów nagród za najciekawsze publikacje turystyczne w roku 2016 oraz wręczył im dyplomy i upominki.

Nagrody Globtrotera za rok 2016 otrzymali – w porządku alfabetycznym: red. red. Adam Gąsior – już po raz 6; Marzena Kądziela – po raz 8; Grzegorz Micuła – po raz 3; Magdalena Pinkwart – po raz 4; Cezary Rudziński – po raz 17-ty; Zenon Żyburtowicz – po raz 3. Laureatów, oczywiście, ucieszyły otrzymane wyróżnienia.

Niepokoić może jednak fakt, że nie po raz pierwszy nie było wśród nich debiutantów i w ogóle młodych dziennikarzy.

Prezes S. Bawarski podziękował również sponsorom, dzięki którym mogło odbyć się to spotkanie wigilijne. Byli to – wymieniamy ich także w porządku alfabetycznym: Arkadiusz Bińczyk, Browar Staropolski w Zduńskiej Woli – producent piw świata, Aleksander Gadżanow, Tadeusz Gołębiewski, Mariusz Gryżewski, Bogdan Pęski, Aneta Sokół i Patrycja Waszkiewicz. Sławek Bawarski, jak zwykle, pominął wkład pracy własnej oraz żony Elżbiety, która przygotowała część wigilijnych dań, w przygotowanie tego spotkania. Składamy więc i im podziękowanie w imieniu uczestników.

        Zdjęcia: Grzegorz Micuła

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top