WIEDEŃ: LODOWISKO PRZED RATUSZEM

Od stycznia do marca Plac Ratuszowy w Wiedniu zamienił się w ogromne lodowisko, które zachwyca miłośników łyżwiarstwa w każdym wieku. Wiener Eistraum należy do największych na świecie sztucznych lodowisk pod gołym niebem.

 

Piruety na Wiener Eistraum kręci się na tle przepięknie oświetlonej fasady Ratusza. Lodowisko o powierzchni 8.300 m² na placu przed ratuszem zapewnia mnóstwo dobrej zabawy zarówno małym, jak i dorosłym łyżwiarzom. Wyjątkowe wrażenia gwarantuje Sky Rink – taras z lodową taflą i 120-metrową rampą.

Na Wiener Eistraum można bowiem jeździć na łyżwach na dwóch poziomach, przy akompaniamencie muzyki – od popu po walca – i przy zachowaniu dystansu niezbędnego w obecnej sytuacji pandemicznej.

Przez nastrojowo oświetlony Park Ratuszowy wije się lodowa alejka, której fantazyjnie poprowadzona trasa zachwyca zarówno początkujących, jak i zaawansowanych łyżwiarzy.

Najmłodsi od poniedziałku do piątku mogą ćwiczyć gratis. W tym samym miejscu o godzinie 17 zaczynają się rozgrywki eisstocka. Wiener Eistraum ma także solidne zaplecze gastronomiczne – stoiska w plenerze oferują gościom smakołyki z regionalnych i ekologicznych produktów oraz rozgrzewające napoje – od ponczu po herbatę.

Na miejscu można wypożyczyć ogrzewane ciepłym powietrzem łyżwy, a nadliczbowe sztuki odzieży i buty zdeponować w zamykanych szafkach. W przypadku ewentualnego wprowadzenia dalszych obostrzeń związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusawirusa COVID-19, program niektórych wydarzeń może ulec zmianie lub mogą one zostać odwołane na krótko przed planowanym terminem.

Aktualne informacje są dostępne na stronie www.wien.info lub na stronach organizatorów. Wiener Eistraum, 24.12.2020-28.2.2021, Plac Ratuszowy, 1010 Wien, www.wienereistraum.com

Zdjęcia: Wien Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top