WĘGRY: ADWENT W DEBRECZYNIE

Adwent w Debreczynie trwa przez 4 tygodnie, do 23 grudnia do godziny 20:00. W tym okresie na odwiedzających czekają: świąteczne jarmarki, gastronomia, koncerty plenerowe, animacje dla rodzin i dzieci oraz lodowisko.

 

Na śródmiejskich jarmarkach na placach Kossutha i Dósa Nádor oraz ulicach Csapó i Różsa można kupić zarówno produkty nowoczesne, jak i tradycyjne: dywany, tkaniny, ręcznie robioną ceramikę, drewniane zabawki, pierniki, zioła, herbaty, bułeczki i okazałe ozdoby świąteczne. Ponad 90 stoisk o tematyce bożonarodzeniowej oferuje szeroką gamę produktów, w tym wybór specjalnych przysmaków kulinarnych.

Na gości czeka ją 23 punkty gastronomiczne i ponad 90 handlowych. W każdy adwentowy weekend można skorzystać z zajęć na świeżym powietrzu oraz posłuchać lokalnych i krajowych artystów, a rodziny z dziećmi z licznych programów dla nich – w tym domku zabaw i zajęć rękodzielniczych w Domu Adwentowym „Kuckó”.

W weekendy na widownię czekają także: pianista, przebrane postaci z kreskówek, bajkowe stwory, szczudlarze i karnawałowi biegacze. Na koncertach zaprezentowane zostaną również betlejemskie, węgierskie i celtyckie tradycje, a także nostalgiczne elementy bożonarodzeniowe. Jedną z atrakcji debreczyńskiego Adwentu jest lodowisko na Kossuth Square.

W br, ze względu na program elektro oszczędnościowy, nie ma jazdy na łyżwach w Wielkim Lesie. Natomiast na placu Kossutha czynne jest codziennie i to do końca zimowych wakacji szkolnych. Na miejscu jest wypożyczalnia łyżew, a ponadto lodowa dyskoteka z melodiami w stylu lat 60-70 XX wieku i nie tylko.

Więcej informacji o tym, co dzieje się podczas Adwentu w Debreczynie na https://debreceniadvent.hu/https://debreceniadvent.hu/

Zdjęcia: VisitDebrecen

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top