WARMIA I MAZURY – WALDEMAR BZURA

W siedzibie PAP w Warszawie krakowskie Wydawnictwo „Biały Kruk” zaprezentowało nowy album Waldemara Bzury, z tekstami dr. Jerzego Kruszelnickiego,  „Warmia i Mazury”.

 

Publikacja ta jest prawdziwą zachętą do odwiedzenia tego regionu Polski oraz znakomitą pamiątką dla tych, którzy już odwiedzili Krainę Tysiąca Jezior. Jak również wspaniały prezent dla tych co kochają piękno dzikiej przyrody.

 

Na 278 stronach możemy podziwiać i odkryć na nowo najpiękniejsze zakątki Warmii i Mazur utrwalone na zdjęciach prawdziwego artysty i mistrza fotografii przyrodniczej.

 

 

Album ten to nie przypadkowy zbiór najpiękniejszych fotografii, ale starannie przemyślana koncepcja przedstawienia regionu odwiedzanego, co roku przez miliony turystów. Zdjęcia zebrane są w jedenastu blokach tematycznych, ułatwiających nam podziwianie zarówno unikalnej architektury, wspaniałych krajobrazów, odludnych zakątków, leśnych ostępów, mateczników będących ostoją dzikiej zwierzyny jak i miasteczek oraz wiosek, których piękno zachwyca na równi z dzikimi zwierzętami i pomnikami przyrody.

 

Już po raz trzeci wydawnictwo „Biały Kruk” zachwycone fotografiami Waldemara Bzury decyduje się na wydanie kolejnego albumu przedstawiającego ten cudowny zakątek świata.Album ten ma równoległe teksty i podpisy pod informacje w językach: polskim, angielskim i niemieckim oraz nakładzie 10 tys. egz. co pozwala mieć nadzieję, że dotrze on do szerokiego kręgu odbiorców w kraju i zagranicą.

 

WARMIA I MAZURY. Album. Autor zdjęć: Waldemar Bzura, tekstów: Jerzy Kruszelnicki. Wydawnictwo „Biały Kruk”, wyd. I, Kraków 2010, str. 278.

 

 

 

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top