TAJLANDIA: PATTAYA – RAJ DLA WSZYSTKICH

Pattaya, podobnie jak cała Tajlandia, oferuje najlepszą pogodę od listopada do lutego. W tym czasie nie występuje pora deszczowa, zaś temperatura nie jest już tak wysoka jak latem (średnia maksymalna temperatura dla tego okresu to 31°C, zaś minimalna – 22°C). Bogata baza noclegowa zachęca turystów do spędzenia tam wakacji. Świetne piaszczyste plaże, zarówno na lądzie stałym jak i na okolicznych wyspach, zapewniają wszystkim spotkanie ze słońcem i wodą. Wśród 9 pobliskich wysepek warto wybrać się na Koh Lam i Coral, dokąd organizowane są z Pattayi wycieczki łodzią oraz na największą wyspę – Koh Phai (Wyspa Bambusowa).

 

Wyspa ta, oddalona o 21 km od brzegu, jest niezamieszkana, a z Pattayi regularnie kursują na nią promy. Wszędzie są doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, w tym popularnego nurkowania. Będąc w Pattayi warto odwiedzić największy na świecie targ wodny (Floating Market).

Podzielony on został na 4 części odpowiadające czterem regionom Tajlandii. Po targu krążą niezliczone łodzie, a setki malowniczych drewnianych budynków zachęcają do wejścia i degustacji specjałów wspaniałej tajskiej kuchni. Na targu tym warto też obejrzeć któryś z pokazów przybliżających turystom miejscową kulturę.

Jest to również świetne miejsce, gdzie można kupić pamiątki wykonane ręcznie zgodnie z miejscową tradycją. Majestatyczna, bogato zdobiona Świątynia Prawdy, to ogromna budowla wznoszona w całości z drewna bez użycia gwoździ. Nie jest ona jeszcze ukończona, ale już teraz sprawia ogromne wrażenie.

Tajlandię „w pigułce” można zobaczyć w parku miniatur Mini Siam Miniature Village, gdzie zgromadzono miniaturowe modele najważniejszych zabytków kraju, w tym słynnej Szmaragdowej Świątyni w Bangkoku. Oprócz budowli tajskich znalazła się tam strefa w której prezentowane są miniatury najbardziej znanych obiektów z całego świata.

Spotkanie z egzotyczną florą i fauną gwarantuje wizyta w Nong Nooch Tropical Botanic Garden, ogrodzie botanicznym otwartym w 1980 r., z roślinnością z całego świata. Atrakcją dla odwiedzających są pokazy wschodnich sztuk walki, ceremonii religijnych, a także występy słoni nierozerwalnie wiążących się z Tajlandią.

Dzieci i dorosłych ucieszy możliwość odbycia przejażdżki na słoniu. W ogrodzie tym jest też małe zoo. Na obrzeżach Pattayi usytuowane jest Sriracha Tiger Zoo, miejsce gdzie mieszka podobno 200 tygrysów i znajduje się największe na świecie skupisko krokodyli. Również w nim odbywają się pokazy dzikich zwierząt, w tym słoni.

W pobliżu Targu Wodnego w Pattayi znajduje się Podwodny Świat (Bang Lamung) zapewniający niezapomniane wrażenia podczas bliskich spotkań z rekinami i innymi mieszkańcami wodnego świata. Niedawno oddany do użytku park jest największym i najbardziej nowoczesnym obiektem tego rodzaju w Azji.

Miłośnicy mocnych wrażeń mogą w okolicy odwiedzić farmy: węży oraz krokodyli. W obu odbywają się specjalne pokazy dla turystów. Mniej mrożących krew w żyłach wrażeń dostarcza wizyta w wiosce słoni, gdzie przebywają one w swoim naturalnym środowisku. Organizowane są w niej pokazy słoni, można też zapoznać się z ich znaczeniem dla kultury Tajlandii.

Atrakcją jest możliwość odbycia przejażdżki na tym ogromnym zwierzęciu. Oprócz zoo, Podwodnego świata, farm, czy wioski słoni, dzieci bywają zachwycone możliwością zabawy w tematycznym parku wodnym Cartoon Network Amazone Waterpark znajdującym się 15 km na południe od Pattayi.

Otwarty dwa lata temu gwarantuje on doskonałą zabawę nie tylko dzieciom, które dodatkowo spotkają tu znane z kreskówek postacie. Tak jak inne parki, również i ten oferuje szereg pokazów zabawiających gości.

Bogate zaplecze kulinarne pozwala beztrosko bawić się w parku przez cały dzień. Warto nadmienić, że do wszystkich atrakcji znajdujących się w Pattayi i okolicy łatwo dojechać samemu, lub korzystając z wycieczek organizowanych, które zabierają chętnych wprost z hoteli.

 

      Zdjęcia: TOURISM AUTHORITY OF THAILAND

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top