ETHIOPIAN AIRLINES PO RAZ PIERWSZY W WARSZAWIE

Największy afrykański przewoźnik sieciowy zainaugurował regularne połączenia lotnicze z Addis Abeby do Warszawy. Loty realizowane są przez Ateny cztery razy w tygodniu od 1 lipca 2024 roku. Inauguracyjnemu startowi z międzynarodowego lotniska Bole w Addis Abebie towarzyszyła ceremonia z udziałem ambasadora Polski w Etiopii, wysokich rangą urzędników państwowych Etiopii i kierownictwa Ethiopian Airlines. W Warszawie pierwszych pasażerów na tej trasie również czekało uroczyste powitanie.

Mesfin Tasew, dyrektor generalny Ethiopian Airlines Group
Mesfin Tasew, dyrektor generalny Ethiopian Airlines Group. Fot.: Andrzej Zarzecki

Odnosząc się do uruchomienia nowej trasy, Mesfin Tasew, dyrektor generalny Ethiopian Airlines Group, powiedział:

Cieszymy się, że możemy ustanowić kolejne połączenie między Afryką a Europą dzięki lotowi, który rozpoczęliśmy dzisiaj do Warszawy w Polsce. Dążymy do zwiększenia wygody naszych pasażerów w podróżowaniu po całym świecie w ramach płynnego połączenia i jesteśmy dumni, że możemy przenieść nasze usługi, pełne afrykańskiej gościnności, do Polski”.

Wraz z uruchomieniem nowego połączenia, Warszawa będzie 24. miastem obsługiwanym przez Ethiopian Airlines w Europie.

Połączenie będzie realizowane zgodnie z poniższym rozkładem:

 

– ET 764 Addis Abeba (ADD) – Ateny (ATH) – Warszawa (WAW): poniedziałek, środa, piątek, niedziela
– ET 765 Warszawa (WAW) – Ateny (ATH) – Addis Abeba (ADD): poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota

Trasę obsługiwać będą wąskokadłubowe Boeingi 737 MAX 8.

Fot.: Andrzej Zarzecki

Zmieni się to w nadchodzącym sezonie zimowym. Od 27 października samoloty Ethiopian Airlines zamiast przez Ateny będą latały do Warszawy przez Wiedeń. Tę trasę obsługiwać będą znacznie większe i bardziej komfortowe Airbusy A350. Rejs ET 730 będzie startował z Addis Abeby o 1:10, na lotnisku Chopina wyląduje o 8:10. Powrót wyruszy z Warszawy o 20:10, by wylądować w Addis Abebie rankiem, o 6:50 kolejnego dnia. Będzie to rejs ET 731.

Skróci się czas przelotu z Warszawy do Etiopii, który wyniesie 8 godzin 20 minut, wliczając w to międzylądowanie w stolicy Austrii. To połączenie będzie się odbywało trzy razy w tygodniu: w niedziele, wtorki i czwartki.

Do Wiednia Ethiopian lata codziennie, więc przeloty do Warszawy będą wydłużone tylko dla niektórych z tych rejsów.

Etiopia to ogromny kraj, prawie cztery razy większy od Polski. Podróżowanie po nim zdecydowanie ułatwia rozbudowana siatka połączeń wewnętrznych. Warto wspomnieć, że w ubiegłym miesiącu zostało ponownie uruchomione lotnisko w Aksum w prowincji Tigraj. Podróżującym do Etiopii na pokładzie swoich samolotów Ethiopian Airlines udziela dużych zniżek na przeloty wewnątrz kraju.
Rozbudowana siatka połączeń na kontynencie afrykańskim jaką posiada Ethiopian od dawna cieszyła się dużym zainteresowaniem polskich pasażerów. Bezpośrednie loty dodatkowo ułatwią korzystanie z niej w przypadku podróży po Afryce.
Ten przewoźnik może być również ciekawą alternatywą w przypadku innych kierunków. Z Addis Abeby można dolecieć na wszystkie kontynenty za wyjątkiem Australii.

Wyróżnienia i nagrody dla afrykańskiego przewoźnika

 

Powitanie w Warszawie. Fot.: Andrzej Zarzecki

Linie Ethiopian Airlines odniosły znaczący sukces w konkursie SKYTRAX World Airlines Award 2024, wygrywając w czterech prestiżowych kategoriach: Najlepsza Linia Lotnicza w Afryce przez siedem kolejnych lat, Najlepsza Klasa Biznes w Afryce przez sześć kolejnych lat, Najlepsza Klasa Ekonomiczna w Afryce przez sześć kolejnych lat oraz Najlepszy Catering Pokładowy w Afryce. Ponadto Ethiopian został uhonorowany nagrodami „Najlepsza rozrywka” i „Najlepsze Wi-Fi” w Afryce w konkursie APEX Passenger Choice Awards 2024.

Ethiopian Airlines Group (Ethiopian) jest jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie i największą linią lotniczą na afrykańskim kontynencie. W ciągu siedemdziesięciu ośmiu lat działalności Ethiopian stał się jednym z wiodących przewoźników na kontynencie, bezkonkurencyjnym pod względem wydajności i sukcesu operacyjnego. Ethiopian posiada lwią część afrykańskiej sieci połączeń pasażerskich i towarowych. Flota Ethiopian składa się z nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska samolotów, takich jak Boeing 737, 777, 787, Airbus A350-900 i De Havilland Q400.

Ethiopian realizuje również strategię wielu hubów poprzez huby w Lomé w Togo z ASKY, w Lilongwe w Malawi z Malawi Airlines oraz w Lusace w Zambii z Zambia Airways. Linia jest członkiem Star Alliance od 2011 roku.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top