JAMAJKA: INFORMACJE O HURAGANIE BERYL

Rząd Jamajki i jego branża turystyczna mają doświadczenie w zarządzaniu niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi, w tym huraganami. Przedstawiamy podstawowe informacje i zalecenia dla turystów.

Gości pragnących wrócić do domu wcześniej niż planowano, zachęcamy do bezpośredniego skontaktowania się z przewoźnikiem lotniczym lub organizatorem wycieczek/doradcą ds. podróży w celu omówienia potencjalnych opcji. Po potwierdzeniu godziny lotu pracownicy lotniska pomogą Ci skierować Cię do linii lotniczej w celu odprawy. Radzimy wszystkim gościom, aby przed przybyciem na lotnisko poczekali, aż potwierdzą lot wybraną linią lotniczą, aby uniknąć długich opóźnień i dodatkowego czasu oczekiwania.
Jestem na Jamajce na wakacjach. Co powinienem zrobić, aby przygotować się na huragan Beryl?
Na szczęście rząd Jamajki, branża turystyczna i nasi partnerzy turystyczni mają doświadczenie w zakresie przygotowania i reagowania na huragany. Nasze zespoły są bardzo zorganizowane i pozostają w ciągłym kontakcie, dlatego możesz mieć pewność, że Twoje bezpieczeństwo i komfort są dla nas najwyższym priorytetem.
Trasa huraganu Beryl jest nadal niepewna, a jego wpływ na Jamajkę pozostaje nieznany. Jednak zaufane modele meteorologiczne sugerują bardzo duże prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych burz, które rozpoczną się co najmniej wczesnym rankiem w środę. Radzimy wszystkim odwiedzającym, aby do czasu ustania burzy wzięli pod uwagę następujące wskazówki:
• Sprawdź aktualne aktualizacje dotyczące huraganu Beryl na stronie https://www.nhc.noaa.gov/ . Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat otwierania i zamykania lotnisk, miejsc ewakuacji i wszelkich innych wymaganych informacji, prosimy o kontakt z Centrum ds. Działań Kryzysowych w Turystyce (TEOC) pod adresem teoc@mot.gov.jm lub zadzwoń na jeden z poniższych numerów telefonów:
Cyfrowy:
+1-876-282-6712
+1- 876- 469-0265
Przepływ:
+1-658-213-2802
+1-658-213-2803
+1-658-213-2804
• Aby otrzymywać aktualne informacje o pogodzie, możesz także śledzić @NHC_Atlantic na X (dawniej Twitterze).
• Podaj swoje dane kontaktowe zespołowi zarządzającemu zakwaterowaniem, aby w razie potrzeby umożliwić bezpośrednią komunikację.
• Goście przebywający w jednym z wielu naszych hoteli powinni postępować zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez kierownictwo hotelu. Dbają o Twoje bezpieczeństwo i wiedzą, jak najlepiej radzić sobie w niesprzyjających warunkach pogodowych.
• W przypadku osób przebywających w willi lub innym kwaterze prywatnej prosimy o przestrzeganie wskazówek dostarczonych przez właściciela lub firmę zarządzającą. Jeśli nie jesteś pewien lub nie możesz nawiązać kontaktu, skontaktuj się z Centrum ds. Działań Kryzysowych w Turystyce (TEOC) pod adresem teoc@mot.gov.jm lub pod jednym z poniższych numerów telefonów, aby uzyskać pomoc:
Cyfrowy:
+1-876-282-6712
+1-876-469-0265
o Przepływ:
+1-658-213-2802
+1-658-213-2803
+1-658-213-2804
• W sytuacjach awaryjnych prosimy o kontakt pod numerem 119.
Zachęcamy również do zarejestrowania się w Ambasadzie w celu uzyskania wskazówek i wsparcia dla poszczególnych krajów. Jeśli nie masz pewności, jak najlepiej się z nimi skontaktować, z przyjemnością udzielimy Ci dodatkowych informacji i wskazówek.
Chciałbym pojechać na lotnisko, na wypadek gdybym mógł polecieć wcześniejszym lotem. Czy to opcja?
Chociaż rozumiemy obawy i chęć osobistego omówienia wątpliwości z przewoźnikiem lotniczym, zdecydowanie zalecamy, aby wszyscy odwiedzający pozostali w bezpiecznym i komfortowym miejscu zakwaterowania lub w miejscu ewakuacji do czasu potwierdzenia lotu.
Mój lot został potwierdzony. Z jakim wyprzedzeniem należy zaplanować przybycie na lotnisko?
Mamy nadzieję, że wizyta na Jamajce była dla Ciebie cudowna. Prosimy zaplanować przybycie na lotnisko co najmniej trzy godziny przed planowaną godziną lotu, aby mieć wystarczająco dużo czasu na odprawę i przejście przez punkty kontroli imigracyjnej i kontroli bezpieczeństwa. Niekorzystna pogoda często spowalnia transport na lotnisko, dlatego zalecamy zarezerwowanie dodatkowego czasu na przejazd z miejsca zakwaterowania na lotnisko.
W tym tygodniu planuję odwiedzić Jamajkę. Czy powinienem odwołać lub przełożyć wizytę?
Z niecierpliwością czekamy na powitanie Cię na naszych pięknych wybrzeżach, ale zalecamy, abyś przed opuszczeniem domu skontaktował się z przewoźnikiem lotniczym i zakwaterowaniem, a także, jeśli to konieczne, z doradcą ds. podróży i/lub organizatorem wycieczek. Rozkłady lotów mogą ulec zmianie w zależności od aktualnych warunków sztormowych na Jamajce i w regionie Karaibów. Wiemy, że w tym tygodniu lub w najbliższej przyszłości będziesz miał wyjątkowy pobyt na Jamajce i wspomnienia, które zostaną na całe życie.
Przebywam w hotelu, który nie ma scentralizowanych udogodnień, lub w prywatnej willi/kwaterze prywatnej i nie mogę skontaktować się z właścicielem ani firmą zarządzającą nieruchomością. Co mam zrobić, żeby się przygotować?
Zalecamy zaopatrzenie się w następujące przedmioty przed nadejściem huraganu Beryl:
• Woda butelkowana
• Niepsująca się żywność i otwieracz do puszek
• Latarka i baterie
• Plastikowe torby
• Wszelkie leki i podstawowe środki pierwszej pomocy
• Podstawowe zaopatrzenie w gotówkę na potrzeby awaryjne
• W pełni naładowane urządzenia (telefony, komputery, tablety itp.)
Twoje rzeczy należy zabrać do domu, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez burzę, oraz na drugie piętro, jeśli przebywasz blisko morza. Zamknij wszystkie okna, drzwi i okiennice i upewnij się, że są szczelnie zamknięte.
Jakie są najważniejsze przedmioty, które należy trzymać na swoim miejscu podczas huraganu?
Goście proszeni są o trzymanie dokumentów (paszport, prawo jazdy, gotówka) w plastikowej torbie i zawsze przy sobie . Przydatne jest posiadanie cyfrowych kopii tych dokumentów również na telefonie lub tablecie.
Możesz spakować małą torbę nocną z dokumentami, 1–2 ubraniami na zmianę i innymi ważnymi przedmiotami, takimi jak leki, na wypadek konieczności ewakuacji.
Gdzie mam się udać, jeśli muszę ewakuować swoje mieszkanie? Czy jest jakiś numer zasobów, pod który mogę zadzwonić?
Gości zachęca się do stosowania się do wszelkich wskazówek przekazanych przez zespół zarządzający obiektem, w tym do procedur przygotowania na huragan Beryl i, jeśli to konieczne, do wszelkich procedur ewakuacji. Jeżeli jednak zaistnieje potrzeba lub chęć ewakuacji, należy skontaktować się z Centrum ds. Działań Kryzysowych w Turystyce (TEOC) pod adresem teoc@mot.gov.jm lub pod jednym z poniższych numerów telefonów, a personel z przyjemnością pomoże Państwu w znalezieniu najbliższej placówki ewakuacyjnej. wskazać i udzielić wskazówek dotyczących możliwości transportu.
Cyfrowy:
+1-876-282-6712
+1-876-469-0265 Przepływ:
+1-658-213-2802
 +1-658-213-2803
 +1-658-213-2804
Miałem zaplanowane wymeldowanie się z hotelu/zakwaterowania, ale mój lot został odwołany. Co warto zamówić?
Rozumiemy, że sytuacja jest stresująca i chcemy Cię wesprzeć w każdy możliwy sposób. W pierwszej kolejności zalecamy skontaktowanie się z recepcją hotelu lub zarządcą obiektu w celu ustalenia zasad i cen dotyczących przedłużenia. Wiele naszych obiektów oferuje zniżki w takich sytuacjach, aby zmniejszyć obciążenie gości.
Możesz także rozważyć alternatywne zakwaterowanie w pobliskiej okolicy, w zależności od dostępności. Goście posiadający ubezpieczenie podróżne powinni sprawdzić polisę, aby ustalić, czy możesz kwalifikować się do zwrotu nieoczekiwanych wydatków spowodowanych przez huragan Beryl.
W przypadku osób, które nie są zainteresowane lub nie mogą przedłużyć pobytu w obecnym miejscu zakwaterowania lub w innym pobliskim obiekcie, prosimy o kontakt z zespołem Centrum ds. Działań Kryzysowych w Turystyce (TEOC) pod adresem teoc@mot.gov.jm lub jeden z poniższych numerów telefonów, a oni z przyjemnością pomogą Państwu w określeniu najbliższego punktu ewakuacyjnego i udzielą wskazówek dotyczących możliwości transportu.
Cyfrowy:
+1-876-282-6712
+1-876-469-0265
Przepływ:
+1-658-213-2802
+1-658-213-2803
+1-658-213-2804
Planowane posty JTB w mediach społecznościowych
1) Izba Turystyczna Jamajki radzi wszystkim odwiedzającym Jamajkę, aby przed udaniem się na lotnisko skontaktowali się z liniami lotniczymi.
2) Goście potrzebujący wskazówek na temat gotowości na huragan Beryl mogą skontaktować się z Centrum Działań Kryzysowych w Turystyce (TEOC) pod adresem teoc@mot.gov.jm
3) Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.visitjamaica.com , aby otrzymać najnowsze wytyczne dla naszych gości oraz informacje na temat skutków huraganu Beryl.
4) Czy jesteś gościem na Jamajce i potrzebujesz pilnej pomocy w związku z huraganem Beryl? Aby uzyskać dalszą pomoc, skontaktuj się z Centrum ds. Działań Kryzysowych w Turystyce (TEOC) pod adresem teoc@mot.gov.jm .
5) Czy jesteś doradcą ds. podróży/planistą spotkań i szukasz aktualnych informacji na temat skutków huraganu Beryl? W przypadku jakichkolwiek pytań zalecamy bezpośredni kontakt z biurem regionalnym.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top