DUBAJ: HATTA – NOWE ATRAKCJE ŚRÓDLĄDOWEJ ENKLAWY EMIRATU

Za oknami w Europie temperatury coraz niższe ale rozmach atrakcji turystycznych w Dubaju nie słabnie. Deweloper Meraas 30 października br. otworzył w Hatta, śródlądowej enklawie emiratu Dubaju oddalonej od niego o 130 km, kolejne atrakcje dla ekoturystów, oferujące jeszcze więcej możliwości wypoczynku na łonie natury.

 

Między innymi jest to Hatta Wadi Hub – centrum sportowo-coachingowe oraz Hatta Drop-in czyli pierwszy w Azji park zjeżdżalni i skoczni wodnych. Odwiedzający będą mogli zatrzymać się w schroniskach Hatta Damani, przyczepach Hatta Sedr oraz na kempingach Hatta i Hatta Caravan Park. Prezes grupy Meraas – Abdulla Al Habbai powiedział:

Zgodnie z wytycznymi Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, wiceprezydenta i premiera ZEA, przebudowujemy ten region, aby zaoferować odwiedzającym możliwość doświadczenia autentycznej kultury ZEA i obcowania z naturalnym, wiejskim krajobrazem. Ponadto nasze projekty umocnią pozycję Hatta jako wiodącego ośrodka dla ekoturystyki w tej części świata. Ważna jest też dla nas edukacja przyrodnicza i podnoszenie świadomości ekologicznej wśród przyjezdnych”.

 

Przygoda w Hatta Wadi Hub

 

Hatta Wadi Hub jest miejscem, w którym każdy miłośnik przygód i aktywnego spędzana czasu, znajdzie coś dla siebie. Turyści mogą skorzystać zarówno z oferty płatnej jak i darmowej, począwszy od coachingu i wypożyczania rowerów górskich (MTB), aż po strzelanie z procy, rzucanie toporem, łucznictwo, skoki spadochronowe, ścianki wspinaczkowe czy trampoliny dla dzieci i dorosłych. Ośrodek organizuje także spływy kajakowe oraz wycieczki po regionie.

W Hatta powstało także wyspecjalizowane centrum zorbingowe dla dorosłych i dzieci – Hatta Zorbing (zorbing jest to sport, w którym uczestnik wchodzi to dużej przezroczystej kuli, i będąc w środku, turla się z górki). Dla miłośników pieszych wędrówek biuro Hatta Adventures organizuje wycieczki po malowniczych zakątkach parku narodowego. Podczas wycieczki, turyści mogą skosztować regionalnych produktów i potraw, sprzedawanych przez lokalnych przedsiębiorców z Hatta.

 

Noclegi blisko natury

 

Podróżnicy, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta mają do dyspozycji schroniska Hatta Damani i przyczepy Hatta Sedr Trailers, położone w malowniczym otoczeniu przyrody. Hatta Damani Lodges oferuje trzy różne typy zakwaterowania, aby spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających turystów. Znajdują się one w bliskim sąsiedztwie Hatta Wadi Hub, dzięki czemu wszystkie atrakcje są na wyciągnięcie ręki.

Z kolei turyści decydujący się na nocleg w ekskluzywnych przyczepach Hatta Sedr Trailers mają do swojej dyspozycji jeszcze obiekt gastronomiczny, prywatny taras, miejsce na ognisko i sprzęt do grillowania. Z przyczep roztacza się niezapomniany widok na urokliwe brzegi Tamy Hatta.

 

Projekty przyszłości

 

Najnowszą atrakcją zaproponowaną przez Meraas będzie Riad Hatta czyli hotel butikowy (obecnie w fazie projektowania). Ma dostarczyć autentycznych doznań oraz możliwości obcowania z lokalnym dziedzictwem. Dla twórców ważne jest, aby każdy gość, który zatrzyma się w hotelu poczuł sielankową, domową atmosferę miejsca.

Przestronne pokoje z widokiem na wewnętrzne ogrody, prywatne małe baseny, restauracje serwujące dania kuchni lokalnej oraz spa i łaźnia turecka – to tylko kilka z hotelowych udogodnień. Meraas współpracuje również z władzami Dubaju przy kilku innych projektach.

Wspólnie rewitalizują zabytkową wioskę, tak by jeszcze mocnej podkreślić lokalne dziedzictwo i tradycje oraz wesprzeć rynek lokalnych przedsiębiorców w rozwijaniu własnej działalności gospodarczej i uzyskaniu zrównoważonego źródła dochodów.

Razem także opracowują plan ochrony akwenów wodnych. Główną ideą, która przyświeca realizowanym projektom jest utrzymanie środowiska przyrodniczego w stanie nienaruszonym, ochrona lokalnego ekosystemu oraz angażowanie lokalnej społeczności. Więcej informacji na stronie www.visithatta.com

 

Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top