CZECHY: ADWENT I ŚWIĄTECZNE JARMARKI W ZAMKACH I PAŁACACH

Zamki, pałace i inne zabytkowe obiekty w Czechach będące pod opieką Narodowego Instytutu Zabytków, odwiedziła w minionym sezonie letnim rekordowa liczba ponad pięciu milionów turystów.

 

Najwięcej gości przybyło od maja do września. Szczyt ruchu turystycznego był w lipcu – liczba zwiedzających siegnęła niemal 1,3 miliona. Podobnie jak w latach ubiegłych, najliczniej odwiedzanymi obiektami, zarówno przez czeskich, jak i zagranicznych turystów, były zamek w Czeskim Krumlovie i pałac Lednice, wpisane na listę UNESCO.

Do końca października każdy z tych obiektów odwiedziło ponad 400 tysięcy turystów. Na kolejnych miejscach uplasowały się zamki Hluboká nad Wełtawą i Karlštejn, do których przybyło po około 200 tysięcy gości.

Dalsze miejsca pod względem liczby odwiedzających zajęły zamki i pałace: Kroměříž, Valtice, Konopiště, Trosky, Bouzov, Buchlovice, Sychrov i Švihov.

Niebawem zamki i pałace zaproponują ciekawe programy adwentowe, między innymi zwiedzanie miejsc niedostępnych w ciągu roku dla turystów, koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy, jarmarki, zdobienie tradycyjnych pierniczków, pokazy wyrobu i dekorowania ozdób świątecznych, degustacje przysmaków regionalnych i wiele innych, wyjątkowych wydarzeń.

Informacje o jarmarkach adwentowych w zamkach, pałacach oraz czeskich miastach i skansenach znajdują się na stronie Narodowego Instytutu Zabytków www.npu.cz

 

 

Zdjęcia: Czech Tourism – Lubor Mrázek, Ladislav Renner

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top