CZECHY: DNI NATO W OSTRAWIE – NAJWIĘKSZY PRZEGLĄD SIŁ BEZPIECZEŃSTWA W EUROPIE

Ostrawa zaprasza 17 i 18 września na Dni NATO oraz Dni Sił Powietrznych Republiki Czeskiej, największe tego typu show w Europie. Głównym celem imprezy jest zaprezentowanie szerokiej publiczności najnowocześniejszej techniki i wyposażenia czeskiej armii, a także armii państw będących członkami NATO.

 

Zwiedzający będą mieli okazję po raz pierwszy zapoznać się z najnowszymi projektami modernizacyjnymi Armii Republiki Czeskiej – szwedzkim bojowym wozem piechoty CV90, modelem izraelskiego systemu obrony przeciwlotniczej SHORAD czy modelem w skali 1:1 samolotu F-35 piątej generacji w czeskich barwach.

W związku z modernizacją sił powietrznych śmigłowców, podczas Dni NATO odbędzie się jeden z ostatnich publicznych pokazów lotu śmigłowca bojowego Mi-24, który cieszył się zawsze dużym zainteresowaniem publiczności. „Myśliwce Mi-24, które zaczęły służyć w armii czechosłowackiej już w 1978 roku, w przyszłym roku będą stopniowo zastępować maszyny UH-1/AH-1 amerykańskiej firmy Bell Flight, więc podczas tegorocznych Dni NATO będzie jedna z ostatnich okazji, aby publiczność mogła je zobaczyć na ziemi i w powietrzu” – powiedział generał dywizji Ivo Střecha, I zastępca szefa Sztabu Generalnego Armii Republiki Czeskiej.

Na widzów czeka także dynamiczny pokaz śmigłowca W-3A Sokół będącego w służbie czeskich sił powietrznych. Ze względu na udział w misji Baltic Air Policing, w programie nie zostaną uwzględnione pokazy 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego Čáslav. Podczas Dni NATO ponownie zaprezentuje się polska Jednostka Wojskowa AGAT, która szykuje pokaz skoku typu HALO oraz zaprezentuje swoją technikę naziemną. Więcej informacji o imprezie: www.natodays.cz

Zdjęcia: Magistrat miasta Ostrawy

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top