AMISTAD: APLIKACJA KASPROWY WIERCH ZWYCIĘZCĄ MOBILE TRENDS AWARDS

Aplikacja „Kasprowy Wierch – PKL” otrzymała główną nagrodę i statuetkę Mobile Trends Awards w kategorii Podróże i turystyka. Przewodnik mobilny stworzyła firma Amistad dla Polskich Kolei Linowych. Mobile Trends Awards to prestiżowe nagrody dla najlepszych rozwiązań mobilnych, w tym roku przyznane po raz szósty. – Jest nam niezmiernie miło, że nasza praca rok do roku jest doceniana w tym renomowanym konkursie – mówi Mateusz Zaręba, współwłaściciel firmy Amistad. – Tym razem zdobyliśmy aż trzy nominacje do nagrody. Doceniono aplikację mobilną Kraków Airport oraz stronę www.krakow.travel, a przewodnik mobilny Kasprowy Wierch – PKL zwyciężył w kategorii turystycznej, w której się specjalizujemy – dodaje.

Aplikacja „Kasprowy Wierch – PKL” to oryginalny przewodnik po okolicach tatrzańskiego szczytu, który pozwoli zaplanować wycieczkę oraz głębiej poznać piękno i atrakcje regionu. Autorzy proponują siedem tras pieszych obejmujących znaczną część polskich Tatr, wraz z profilem wysokościowym i dokładnymi informacjami o szlakach, długości przejścia i poziomie trudności. Każda trasa zaznaczona jest na mapie offline, a dzięki technologii GPS turysta widzi podczas wycieczki swoją dokładną pozycję.

Funkcja AR (augmented reality – rozszerzona rzeczywistość) pozwala zobaczyć jak mijane miejsca wyglądały osiemdziesiąt lat temu, gdy turystyka w Tatrach dopiero zaczynała się rozwijać. Audioprzewodnik przybliża historię i funkcjonowanie kolejki oraz opowiada o panoramie oglądanej z wagonika. Urozmaiceniem jest quest „Na Kasprowy szlakiem historii i przyrody” oraz mnóstwo quizów i ciekawych artykułów o Tatrach.

Panorama 3D, stanowiąca interface aplikacji, przedstawia widok rozciągający się z Kasprowego Wierchu i pomaga zidentyfikować najważniejsze tatrzańskie szczyty. Aplikacja pokaże nam także aktualne warunki pogodowe na dolnej i górnej stacji kolejki. Przewodnik mobilny dostępny jest w języku polskim i angielskim na urządzenia z systemem Android i iOS.

Wyniki konkursu: http://www.mobiletrends.pl/zwyciezcy-mobile-trends-awards-2016-zobacz-najlepsze-projekty-rozwiazania-mobile-roku-2016/ Więcej informacji o aplikacji: http://amistad.pl/378-Amistad-kasprowy-wierch-aplikacja-na-lato.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top