WIZZ AIR: Z GDAŃSKA WE FRANCUSKIE ALPY

Tanie linie lotnicze Wizz Air zapowiadają, że w zimie, od 14 stycznia 2017 roku, uruchomią połączenie z Gdańska do Grenoble we Francji.

Chociaż Grenoble jest niezwykle ważnym we Francji miastem naukowo-technicznym, oferta lotów skierowana jest przede wszystkim do miłośników białego szaleństwa.

Dzięki doskonałemu skomunikowaniu regionu Alp, dla lecących do Grenoble narciarzy dostępne są dziesiątki mniejszych, jak i najbardziej znanych na świecie ośrodków narciarskich.

 

„Ogłoszenie nowego połączenia to oczywiście zawsze powód do radości. Nie ukrywam jednak, że za każdym razem, gdy uda nam się zakomunikować jakąś perełkę w naszej siatce połączeń, satysfakcja jest jeszcze większa. Niedawno Wizz Air ogłaszał połączenie do Kijowa, które ruszyło już na początku sierpnia.

Tym razem mamy kierunek południowo-zachodni, we francuskie Alpy. Chociaż obecnie żyjemy cały czas sezonem letnim czekając na kolejne wzrosty temperatury, to z pewnością informacja o połączeniu do Grenoble jest fantastyczną wiadomością dla trójmiejskich narciarzy, dzięki której może się zrobić gorąco na sercu.

Przecież w przeciwieństwie do mieszkańców np. Wrocławia, Krakowa, czy nawet Poznania, my mamy w góry najdalej.” – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Samoloty Wizz Air na trasie Gdańsk – Grenoble kursować będą w sezonie zimowym raz w tygodniu w każdą sobotę.

 

Zdjęcia Grenoble: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top