NIEMCY: MUZYCZNY MOST ŁĄCZĄCY Z ORIENTEM

Festiwal Krajów Lewantu w Osnabrück w Dolnej Saksonii zaprezentuje w dniach od 2. do 11. września 2016 fascynującą kulturę muzyczną krajów Bliskiego Wschodu, przerzucając tym samym most prowadzący od muzyki tradycyjnej do awangardy, jazzu i rocka. Pokutującym stereotypom związanym z Orientem festiwal przeciwstawia bardzo autentyczny obraz. Tegoroczna edycja festiwalu proponuje pod hasłem „Ojczyzna“ między innymi cykl zatytułowany „Beethoven w Felix-Nussbaum-Haus“, w trakcie którego palestyński pianista Saleem Ashkar zagra wszystkie sonaty fortepianowe Ludwika van Beethovena. „Muzycznych Dialogów” pomiędzy znanymi i cenionymi w świecie interpretatorami będzie można wysłuchać w ramach „The Art of Duo“.

Będzie to spotkanie między innymi takich muzyków jak irański wirtuoz skrzypiec Kayhan Kalhor i malijski lutniarz, grający na instrumencie afrykańskim o nazwie ‘kora’ Toumani Diabaté albo francuski specjalista od gry na tubie i aerofonie o nazwie ‘serpent’ Michel Godard i azerbejdżański śpiewak Alim Qasimov. Punktem kulminacyjnym festiwalowego programu będzie występ muzyków z ‚Morgenland All Star Band‘ wieczorem 10. września, którzy wspólnie z kapelą „Banda Internationale“ z Drezna i uchodźcami z krajów Wschodu zaproszą do tańca na Rynku Głównym przy dźwiękach „ostrej” muzyki ludowej.

Morgenland Festival / Festiwal Krajów Lewantu Niemiecki: http://www.morgenland-festival.com/start Angielski: http://www.morgenland-festival.com/ Osnabrück Niemiecki: http://www.osnabrueck.de/tourismus.html Angielski: http://www.osnabrueck.de/english.html Niedersachsen / Dolna Saksonia Niemiecki: http://www.reiseland-niedersachsen.de/ Angielski: http://www.niedersachsen-tourism.com/

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top