CZECHY: AKCJA CIHELNA – HISTORYCZNA REKONSTRRUKCJA

W rejonie miasteczka Kraliky przy granicy z Polską (14 km od Międzylesia) corocznie w sierpniu odbywa się niepowtarzalne widowisko historyczne z udziałem grup rekonstrukcji i wielka parada wojskowego sprzętu i wyposażenia historycznego oraz współczesnych pojazdów – Akcja Cihelna. Wydarzenie rozpoczyna się historyczną paradą wojskową w okolicy Králíków. Wieczorem na gości czekają imprezy kulturalne na rynku. Główny program odbywa się na terenie Muzeum Wojskowego Králíky i obiektu K- S 14 „U cihelny”. Obszar wokól Kralików to najsilniej ufortyfikowany teren w Republice Czeskiej.

 

Znajdujące się tam umocnienia zostały zbudowane w latach 1935-1938. W budowie systemu fortyfikacji bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyły setki czechosłowackich firm oraz dziesiątki tysięcy obywateli. Akcja Cihelna jest wielkim wydarzeniem dla miłośników pojazdów i techniki militarnej. Imprezę odwiedza każdego roku około 20 tysięcy osób.

Tegoroczna edycja rekonstrukcji odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronach: www.akcecihelna.com

           Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top