WIGILIA GLOBTROTERA 2022

W tym roku po covidowych perturbacjach powróciliśmy do tradycji Wigilii Globtrotera.

Nasze Stowarzyszenie funkcjonujące już od ponad trzydziestu lat dzięki zaradności i kontaktom prezesa Sławomira Bawarskiego, przez lata urządzało legendarne w środowisku spotkania wigilijnio-noworoczne w warszawskich hotelach, restauracjach, a w ostatnich kilku latach w Kamienicy Artystycznej naszego kolegi Pawła Bruna na ul. Białostockiej 22 na warszawskiej Pradze.

Pandemia mocno ograniczyła nasze klubowe spotkania oraz kontakty także z potencjalnymi sponsorami. Ogólna sytuacja we Polsce i na świecie także się skomplikowała więc nasza tegoroczna, skromniejsza niż zwykle, wigilia klubowa odbyła się w 16 grudnia w domku zarządu Rodzinnych Ogrodów działkowych przy Alei Waszyngtona na Pradze, za co podziękowania należą się koledze Pawłowi Ludwickiemu.

Spotkaliśmy się tym razem w niewielkim jak na nasze kilkusetosobowe stowarzyszenie gronie około 60 osób. Oprócz koleżanek i kolegów ze stolicy, przybyli także z Łodzi niezawodna jak zwykle, niezmordowana podróżniczka Zosia Suska oraz Michał Fajbusiewicz. Głównie była to “stara gwardia” dziennikarska oraz niewielka, niestety, grupa młodszych oraz ciągle młodych koleżanek dziennikarek.

Przy niewielkiej choince, zimnym bufecie, bufecie i pierogach, rozmawialiśmy oraz cieszyliśmy się spotkaniem z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. Prezes Bawarski złożył przybyłym życzenia świąteczne i noworoczne oraz zapowiedział zwołanie na początku przyszłego, 2023 roku, zebrania sprawozdawczo-wyborczego naszego Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter” I wręczenie zaległych nagród klubowych oraz Złotych Piór Globtrotera za osiągniecia twórcze w trzech ostatnich latach. 

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top