WASZA TURYSTYKA: 100 NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH OSÓB W POLSKIEJ TURYSTYCE W ROKU 2020

Redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl, już po raz piąty ogłosiła Listę 100 najbardziej wpływowych osób polskiej turystyce. Redaktor naczelny portalu, Adam Gąsior, podkreślił: „Warto przypomnieć, że jako pierwsi w Polsce odważyliśmy się taką listę przygotować w grudniu 2016 roku (wtedy była to jeszcze „pięćdziesiątka” wpływowych). Już w następnym roku Lista rozrosła się do 100 osób. Podkreślamy to za każdym razem: nie jest to ranking najpopularniejszych lub najbardziej lubianych ludzi w polskiej turystyce. Nasza „100” to ludzie, którzy dzięki swoim dokonaniom zawodowym i podejmowanym decyzjom biznesowym lub politycznym przyczyniają się do zmian w szeroko rozumianej branży turystycznej.”

Na tegorocznej liście znalazło się m.in.: 16 przedstawicieli touroperatorów i agentów turystycznych (w 2019 – 24), 9 reprezentantów hotelarzy, (w 2019 – 10), 23 reprezentantów samorządowców i organizacji turystycznych (w 2019 – 18), 14 urzędników (w ubiegłym roku – 2), 12 przedstawicieli przewoźników lotniczych, autobusowych i kolejowych (w 2019 – 12), 6 reprezentantów muzeów (w 2019 –13).

Marzena Markowska, zastępca redaktora naczelnego portalu WaszaTurystyka.pl, skomentowała: „Tegoroczna lista jest inna niż poprzednie. Koronawirus narobił zamieszania nie tylko w turystyce światowej i polskiej, zamieszał również w naszej „100”. Jeszcze nigdy na liście nie znalazło się tylu polityków i urzędników najwyższego szczebla. I nigdy nie zdominowali czołówki. Oczywiście, nie mamy nic przeciwko obecności sprawnych polityków i urzędników odpowiadających za turystykę polską na naszej liście. Jeśli są skuteczni i mają dobry wpływ na branżę – powinni być wysoko w naszym rankingu. Jednak na przedstawianej w tym roku liście znalazły się osoby, których działanie wobec turystyki oceniane jest, co najmniej jako kontrowersyjne. Ale taka jest uroda naszej listy – nie to wybór najpopularniejszych ani najbardziej lubianych osób w polskiej turystyce.To lista NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH OSÓB.”

Oto pierwsza dziesiątka Listy „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce:

1. Jarosław Gowin – wicepremier, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii, 2. Jadwiga Emilewicz – była wicepremier i była Wiceminister Rozwoju, 3. Rafał Szlachta – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, były dyrektor departament turystyki w ministerstwie rozwoju, pracy i technologii, 4. Marcin Horała – Wiceminister Infrastruktury, 5. Piotr Henicz – wiceprezes Itaki, 6. Rafał Milczarski – prezes PLL LOT, 7. Gheorghe Marian Cristescu – prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, 8. Adam Niedzielski – Minister Zdrowia, 9. Andrzej Gut-Mostowy – sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju, pracy i technologii 10. Marcin Dymnicki – prezes TUI Poland

Całość listy: https://www.waszaturystyka.pl/100-najbardziej-wplywowych-osob-w-polskiej-turystyce-2020/

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top