WARSZAWA:  SOBOTNI PSYCHOPORANEK

BIKE EXPRO i Air Bike wspomagane przez Lang Team – Czesława Langa i Piotra Zelta zapraszają do wzięcia udziału w charytatywnej „ustawce” rowerowej, pod nazwą „PSYCHPORANEK 24h kręcimy charytatywnie vol.2”. Jest to spontaniczna akcja, która odbędzie się już jutro, w sobotę 31 lipca, na słynnych warszawskich Gassach od godziny szóstej rano i potrwa 24 godziny.

Peletony rowerzystów i kolarzy będą jeździć na zmianę nonstop, aby zebrać pieniądze na zakup kasków i lampek rowerowych dla dzieci z domów dziecka. Firmy Intersport Polska i Mio Polska odpowiedziały na apel i zostały sponsorami głównymi akcji charytatywnej „Psychoporanek 24h – kręcimy charytatywnie vol. 2”. Obie Spółki zdecydowały się zapłacić po 1 zł za każdy kilometr, z limitem do 10.000 zł. Jeśli więc w najbliższą sobotę od godz. 6.00 wykręconych zostanie na warszawskich Gassach 20.000 km, to za kwotę 20.000 zł, w drodze ogłoszonego wkrótce konkursu, organizatorzy zakupią kaski i oświetlenie rowerowe dla dzieci z domów dziecka.

Firma PORĘBA ROWERY funduje jedną lampkę rowerową KNOG za każde 100 km z pulą o wartości ponad 10.000 zł (do 200 szt. lampek dla dzieci z domów dziecka), natomiast Hotel i Stacja Narciarska Czarny Groń za każdy tysiąc przejechanych w trakcie Psychoporanka kilometrów ufunduje czterodniowy obóz narciarski z zakwaterowaniem, wyżywieniem, transportem i szkoleniem narciarskim, maksymalnie dla 20 dzieci z opiekunami. Niektórzy będą jeździć 24h non stop, ale każdy, na każdym rodzaju roweru może przyjechać, przejechać 10, 20, 30 km, pokazać swój wynik na aplikacji strava lub innej naszym komisarzom i w ten sposób dorzucić swój wkład na ten szczytny cel.

Baza 24h znajdować się będzie na mostku w Obórkach, a kolarze jeździć po słynnych, podwarszawskich Gassach. Na każdego uczestnika czeka kawa i woda oraz ciasta upieczone przez nasze niezastąpione Panie – zachęcają organizatorzy. Każdy – dodają – może też zgłosić swoją pomoc, jako wolontariusz Jazdę z nami możecie też potraktować, jako trening przed ORLEN Tour de Pologne Amatorów, które odbędą się 10 sierpnia w Arłamowie. Organizatorami akcji charytatywnej są BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy oraz AirBike, a wspiera nas jak zawsze Lang Team

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top