WARSZAWA: MUZEUM KARYKATURY – LENGRENÓWKA. POCZĄTEK

10 czerwca 2022 zostanie otwarta Lengrenówka, edukacyjno-artystyczna przestrzeń Muzeum Karykatury, dawna pracownia i mieszkanie Zbigniewa Lengrena, mieszczące się przy ulicy Brzozowej 6/8a na Starym Mieście w Warszawie. Dwa tygodnie później 24 czerwca odbędzie się wernisaż wystawy „Zbigniew Lengren. Humorysta”. Wystawa potrwa do 2 października.

Wyremontowana dwupiętrowa przestrzeń stanie się miejscem spotkań i edukacji oraz kameralnych wydarzeń artystycznych. Planowany jest szereg warsztatów – zarówno dla tych małych, jak i dla starszych – skupionych wokół rysunku, komiksu, architektury, a nawet teatru i literatury. Od października część Lengrenówki zostanie przeznaczona na pracę artystyczną. Komiksiarze i rysownicy znajdą tam miejsce do pracy, gdzie w spokoju i w miłej atmosferze, całkowicie za darmo, w ramach przestrzeni coworkingowej, będą mogli pracować nad swoją twórczością komiksową i rysunkową. Weekend otwarcia obfitować będzie w szereg wydarzeń artystycznych i edukacyjnych.

W piątek 10 czerwca nastąpi oficjalne otwarcie z Plenerową Rewią Lengrenową przygotowaną przez warszawski Klub Komediowy oraz koncertem Real Gone Tones – warszawskiego zespołu grającego muzykę rockabilly, rhythm’n’blues, swing i country, którego wokalistką i liderką jest Maria Lengren – wnuczka sławnego rysownika.

W sobotę 11 czerwca muzeum zaprasza na KARYKATOUR – spacer z mapą-grą po warszawskim Starym Mieście, którą poprowadzi dyrektor Paweł Płoski. Planowane są również warsztaty z żartów rysunkowych z Michałem Rzecznikiem, autorem „Naprawdę nieśmiesznych rysunków” oraz warsztat literacki z Grzegorzem Uzdańskim, autorem strony „Nowe wiersze sławnych poetów”, pisarzem, autorem niedawno wydanej powieści „Wypiór”.

Na niedzielę 12 czerwca zaplano otwarty plenerek rysunkowy pod Lengrenówką, który poprowadzi Weronika Reroń, ilustratorka i projektantka graficzna, oraz spotkanie komiksowe z Jackiem Świdzińskim, rysownikiem na co dzień związanym z „Przekrojem” – autorem komiksów (scenariuszy i rysunków). Dzień zakończą „Filutki. Warsztaty opowiadania dla dzieci” organizowane razem ze Stowarzyszeniem Studnia O

Szczegółowy program: LENGRENÓWKA. POCZĄTEK

*10 czerwca – 18:00 uroczyste otwarcie (wstęp na zaproszenia) Plenerowa Rewia Lengrenowa – Klub Komediowy Real Gone Tones – koncert zespołu Marii Lengren *11 czerwca 11:00 – KARYKATOUR – spacer z mapą-grą po Starym Mieście z Pawłem Płoskim, dyrektorem Muzeum Karykatury (wstęp wolny) 12:00 – warsztat z żartów rysunkowych z Michałem Rzecznikiem (wstęp wolny, obowiązują zapisy) 15:00 – warsztat literacki z Grzegorzem Uzdańskim (wstęp wolny, obowiązują zapisy) *12 czerwca 12:00 – otwarty Plenerek rysunkowy pod Lengrenówką z Weroniką Reroń (wstęp wolny) 14:00 – spotkanie komiksowe z Jackiem Świdzińskim (wstęp wolny) 15:00 – Filutki. Warsztaty opowiadania dla dzieci (obowiązują zapisy)

Partnerem Lengrenówki jest Fundacja PRZEKRÓJ, która udostępniła Muzeum m.in. animacje z Profesorem Filutkiem, a także materiały archiwalne związane ze Zbigniewem Lengrenem. Patronat medialny objęły „Zeszyty komiksowe”. Informacje na temat wydarzeń i zapisy na www.muzeumkarykatury.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top