HISZPANIA: FAKTORIA TAPAS – FESTIWAL W WARSZAWIE

Trzy pytania do Florencjo Gonzaleza właściciela Hiszpania de Luxe:

Co to jest Hiszpania de Luxe?

Jest to firma promująca Hiszpanię w Polsce poprzez organizację imprez branżowych oraz dla szerokiej publiczności. Tworzymy w Polsce platformę, która pozwala na bezpośredni kontakt sektora turystyki profesjonalnej w Polsce i Hiszpanii. Reprezentujemy hiszpańskie firmy turystyczne w Polsce oraz organizujemy imprezy turystyczne i promocyjne. Firmom hiszpańskim, które nie mogą uczestniczyć w imprezach turystycznych w Polsce, oferujemy nasze usługi przedstawicielskie.

Jak Pan trafił do Polski?

Dwanaście lat temu do Polski przywiodła mnie miłość. Ta sama inteligentna i piękna dziewczyna, która przywiozła mnie do Polski, dziś jest moją żoną. Mamy dwójkę polsko-hiszpańskich dzieci, które są miłością mojego życia. W Hiszpanii ukończyłem studia turystyczne na Wyspach Kanaryjskich oraz studia magisterskie w Katalonii z zarządzania hotelami. Po pracy w sektorze turystycznym w różnych firmach w Hiszpanii, przyjechałem do Polski z pomysłem kontynuowania pracy w sektorze turystycznym związanym z Hiszpanią.

        Czym się pan teraz zajmuje?

Obecnie zajmujemy się promocją Fuerteventury, jednej z siedmiu wysp Kanaryjskich mniej znanej w Polsce, słynnej z wulkanicznego dziedzictwa oraz parków narodowych i licznych pomników przyrody. A ponieważ turystyka i gastronomia od zawsze były ze sobą ściśle powiązane Hiszpania de Luxe Enoturystyka narodziła się jako projekt promujący turystykę w Hiszpanii poprzez doświadczenia gastronomiczne i turystykę winiarską. Dla tych Polaków, którzy nie mogą podróżować do Hiszpanii, stworzyliśmy nowy projekt o nazwie Faktoria Tapas, w którym poprzez hiszpańskie festiwale gastronomiczne w Polsce będziemy przedstawić różne aspekty kulturowe Hiszpanii – koncerty muzyki hiszpańskiej, warsztaty kulinarne, aby m.in. nauczyć się robić tapas, prezentacje podróżnicze, aby poznać najbardziej spektakularne zakątki kraju, wino, piwo i Fiesta.

Zaczynamy pierwszym hiszpańskim festiwalem w Hali Gwardii w dniach 24, 25 i 26 czerwca 2022 r. We wrześniu odbędzie się pierwszy ogólnopolski konkurs Polskie Tapas, gdzie zwycięskie restauracje wezmą udział w różnych festiwalach gastronomicznych w Hiszpanii z opłaconą całą gastronomią. A w październiku zaprosimy Państwa do Hali Gwardii z drugim hiszpańskim festiwalem gastronomicznym, z szerszym repertuarem koncertów, warsztatów i hiszpańskich działań kulturalnych…

https://faktoriatapas.pl/ https://www.facebook.com/Faktoria-Tapas-102231305567277 https://www.facebook.com/events/435186981776756?ref=newsfeed

Dziękujemy za rozmowę.

Zdjęcia: Hiszpania de Luxe

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top