WARSZAWA – DRUSKIENNIKI – WILNO

Po latach wraca bezpośrednie połączenie Warszawy z Druskienikami. 20 czerwca br. po raz pierwszy trasą Warszawa-Druskieniki-Wilno pojechały nowe autobusy Simple Express.

 

To już kolejne połączenie na Litwę, obsługiwane przez te pierwsze w krajach bałtyckich tanie linie autobusowe.

 

Grupa Lux Express, jeden z czołowych przewoźników autobusowych w państwach bałtyckich, otworzyła nowe, dzienne połączenie na trasie Warszawa-Druskieniki-Wilno. Będzie ono obsługiwane codziennie przez nowe autobusy pod szyldem tanich linii autobusowych Simple Express.

 

 

Autobusy będą wyruszać z Warszawy o 8.20 rano, a z Wilna o 10.00. Nowe połączenie poszerzy ofertę Simple Express, które dotąd proponowało wygodne i niedrogie nocne połączenie Warszawa-Kowno-Wilno.

 

„Druskieniki z roku na rok stają się coraz bardziej interesującym miejscem dla Polaków. Aby zaspokoić ich zapotrzebowanie na dojazd do tego uzdrowiska, postanowiliśmy powitać lato otwierając nowe połączenie, które zaoferuje nie tylko dogodne godziny wyjazdu i przyjazdu, ale również niskie ceny przy wysokim komforcie podróży.” – mówi Hannes Saarpuu, prezes zarządu „Lux Express Group”.

 

Ceny za przejazd na obsługiwanej przez Simple Express trasie Warszawa-Druskieniki-Wilno będą zaczynać się od 32 zł, a jechać będzie się nowymi, wyposażonymi w rozkładane fotele, klimatyzację i WC autobusami marki Scania, które pomieszczą do 61 podróżnych. Dla wygody pasażerów w środku autobusu udostępnione będą również gniazdka z napięciem 220 V, a każdy podróżujący dostanie bezpłatnie butelkę wody mineralnej. Bilety można będzie kupić przez Internet na stronie www.simpleexpress.eu oraz w wybranych biurach podróży w Warszawie i całej Polsce.

 

“Komfortowe warunki, dogodne godziny połączenia i atrakcyjna cena biletów nie tylko skuszą polskich turystów do odwiedzenia Druskienik czy Wilna, ale także zachęcą Litwinów do przyjazdu do Polski.” – powiedział Rait Remmel, dyrektor spółki UAB „Lux Express Lithuania”, która bezpośrednio realizuje połączenia linii Simple Express.

 

Pod koniec wakacji Druskieniki staną się atrakcyjnym kurortem także dla miłośników sportów zimowych. W tym czasie planowane jest otwarcie Snoras Snow Arena (www.snowarena.lt), jedynego całorocznego, krytego centrum narciarskiego w promieniu 1000 km. Kompleks będzie oferował 3 trasy zjazdowe, park snowboardowy, szkółkę narciarską, wypożyczalnię nart, atrakcje dla dzieci, bary i restauracje. Całkowita długość tras wyniesie 1100 metrów.

 

Ośrodek Snoras Snow Arena, którego budowa kosztować będzie w sumie około 120 milionów złotych, budowany jest ze środków prywatnych inwestorów przy wykorzystaniu funduszy unijnych. Wg danych informacji turystycznej w Druskienikach w ubiegłym roku uzdrowisko odwiedziło 212 000 osób, a wśród obcokrajowców przyjeżdżających do tego miasta goście z Polski stanowią ponad 34 procent.

 

Mimo, iż w skali Litwy to duże liczby, gospodarze uzdrowiska mają nadzieję, że nowe połączenie znacznie zwiększy liczbę Polaków, wypoczywających w Druskienikach. O Grupie Lux Express. Lux Express jest jednym z największych przewoźników w krajach bałtyckich oraz właścicielem marek Simple Express i Lux Express. Simple Express to popularne szczególnie wśród młodzieży i studentów linie autobusowe, oferujące szybkie połączenia międzynarodowe za atrakcyjną cenę.

 

Lux Express to połączenia realizowane przez wygodne autobusy klasy biznesowej, oferujące na pokładzie dodatkowe usługi takie jak dostęp do Internetu, prasę codzienną, gorące napoje. Firma ma biura w Wilnie, Rydze, Tallinie i Petersburgu. Grupa Lux Express posiada w sumie około 50 autobusów. W ubiegłym roku zainwestowała 3 miliony euro w rozwój firmy, kupując m. in. 3 nowe autobusy. Więcej informacji: www.litwatravel.com www.litwa.travel, www.simpleexpress.eu, www.luxexpress.eu

 

Zdjęcia Druskiennik: Cezary Rudziński 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top