WARSZAWA: CHOPIN NA LOTNISKU I W ŁAZIENKACH

W najbliższą sobotę 21 maja na Lotnisko Chopina odbędą się dwa koncerty muzyki Fryderyka Chopina promujące 57. Sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Lotnisko Chopina jest wyłącznym mecenasem tej imprezy. Koncerty będą pierwszą okazją, żeby na lotnisku posłuchać muzyki Fryderyka Chopina w profesjonalnym wykonaniu. Wystąpi na nich pianista Adam Mikołaj Goździewski, który zagra m.in. Balladę F-dur op. 38, Walce op. 70 oraz Poloneza Es-dur op. 22. I część recitalu odbędzie się o godz. 12:30 w strefie Chopin Music Spot w hali odlotów w nowej części terminala. Występ jest otwarty dla wszystkich miłośników muzyki Chopina – zarówno tych przygotowujących się do odprawy, jak i tych, którzy zechcą przyjechać na lotnisko specjalnie z tej okazji.

 

II część recitalu odbędzie się o godz. 15:00 w strefie zastrzeżonej w pobliżu Wyjścia nr 1. Ta część koncertu jest przeznaczona wyłącznie dla pasażerów po odprawie biletowo-bagażowej i kontroli bezpieczeństwa. Obydwie części koncertu będą wykonane na fortepianie marki Boston firmy Steinway & Sons, które na co dzień dostępne są na lotnisku dla wszystkich pasażerów w strefie Chopin Music Spot.

– Staramy się aktywnie popularyzować Warszawę jako miasto Chopina, a Polskę jako jego ukochaną ojczyznę. – mówi Mariusz Szpikowski, dyrektor Lotniska Chopina. – Koncerty Chopinowskie w Łazienkach są do tego doskonałą okazją i dlatego chętnie przyjęliśmy propozycję objęcia tego cyklu naszym mecenatem. Mamy nadzieję, że Chopin stanie się dzięki temu bliższy ludziom z całego świata, tak jak i Lotnisko Chopina jest blisko świata. – dodaje.

Koncerty Chopinowskie to jedna z najstarszych imprez muzycznych w stolicy. Organizowane nieprzerwanie od 1959 r. w Łazienkach Królewskich są kulturalną wizytówką miasta i przyciągają co roku tłumy widzów i słuchaczy, zarówno z Warszawy, jak i turystów z całego świata. Impreza odbywa się od połowy maja do końca września. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę pod pomnikiem Fryderyka Chopina o godzinie 12.00 i 16.00.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top