WIZZAIR ZAPREZENTOWAŁ W POLSCE SAMOLOT AIRBUS A321

W dniach 17-18 maja br. w Katowicach, Warszawie i Gdańsku odbyła się polska premiera samolotu Airbus 321, najnowszego nabytku niskokosztowych linii lotniczych Wizz Air. Prezentacji dokonał osobiście Jozsef Varadi, prezes Wizz Air. Wkrótce te nowoczesne samoloty trafią również do Polski. Wizz Air zamówił 140 takich maszyn. Airbus A321 jest najbardziej wydajnym jednonawowym samolotem pasażerskim średniego zasięgu. Jest on największą z serii maszyn Airbus A320 Family oraz największym na świecie samolotem pasażerskim średniego zasięgu. Stanowi konkurencję dla amerykańskiego Boeinga 737-900 i 900ER.

 

Samolot ten jest o 7 metrów dłuższy od Airbusa 320 dzięki czemu zabiera na pokład 230 pasażerów czyli o 25 % więcej niż jego poprzednik. Załogę stanowi dwóch pilotów oraz pięć osób personelu pokładowego. Większa pojemność i niższe koszty eksploatacyjne pozwalają na ok. 10 % redukcję kosztów netto. Airbusy 321 są również bardziej przyjazne ekologicznie utrzymując najniższy w swojej klasie poziom emisji spalin i hałasu.

Zaprezentowany w Katowicach, Warszawie i Gdańsku samolot posiada już nowe barwy i malowanie kadłuba. A321, poza zmienionym wyglądem zewnętrznym, ma wnętrze utrzymane w nowych kolorach, więcej możliwości wyboru miejsc i jest wyposażony w miękkie skórzane fotele. Jak zawsze, pasażerowie WIZZ mają szeroki wybór usług, aby dostosować podróż do swoich potrzeb: pierwszeństwo wejścia na pokład, dodatkową przestrzeń na nogi czy przednie siedzenia.

Samoloty Airbus 321ceo zasiliły flotę Wizz Air w Budapeszcie w listopadzie 2015 roku. Cztery takie maszyny A321 operują już na najbardziej popularnych trasach. 30 samolotów typu A321 zasili flotę WIZZ do 2018 roku, po czym rozpoczną się dostawy wyższego modelu, A321neo, wyposażonego w silniki wykorzystujące jeszcze bardzie zaawansowane technologie.

Ciągłe inwestycje w nowe rozwiązania odzwierciedlają zaangażowanie Wizz Air, aby stać się najbardziej wydajną linią lotniczą w Europie i wciąż umacniać swoją pozycję największej niskokosztowej linii w Europie Środkowo-Wschodniej. Polska premiera Airbusa 320 odbyła się przy okazji obchodów jubileuszu 12-lecia Wizz Air. W naszym kraju Wizz Air ma 20 samolotów pasażerskich co stanowi ok. 1/3 floty przewoźnika.

Mają one swoje bazy w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i Lublinie. Ponadto Wizz Airr wykonuje loty z lotnisk: Szczecin i Olsztyn-Mazury. Z Polski przewoźnik obsługuje 128 tras do 23 krajów. Najdłuższa jest trasa z Katowic do Dubaju licząca 4191 km. W ubr. z lotów samolotami Wizz Air skorzystało ok. 6 mln polskich pasażerów. W trakcie 10 lat obecności w naszym kraju samoloty Wizz Air przewiozły 43 423 851 pasażerów, czyli więcej niż liczy ludność Polski.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top