TYROL: NARCIARSKA WIOSNA W STUBAI

Niebawem nadejdzie wiosna. Góry Stubai nadal pokryte są co prawda śniegiem, ale narciarze już mogą cieszyć się pierwszymi promieniami słońca. Wiosna to zdecydowanie najlepszy okres w roku dla miłośników sportów zimowych.

Warunki na trasach i pogoda w czterech obszarach tyrolskich gór Stubai zdecydowanie dopisują: dobry śnieg na stokach, mnóstwo słońca, błękitne niebo oraz wiejskie alpejskie chatki zachwycają wielbicieli jazdy na nartach.

 

Wakacje spod znaku Słońca

 

Słońce, śnieg i Stubai. Miłośnicyi sportów zimowych marzą o tym właśnie zestawieniu: słońce, śnieg i Stubai! Czy może być cośœ lepszego od fantastycznych zjazdów w samym środku oszałamiających gór Stubai, a potem cieszyć się chwilą relaksu na tarasie, podczas którego można się opalać, sączyć koktajl skiwasser i po prostu odpocząć? Wszystko to razem oferuje czystą rozkosz dla ciała, umysłu i ducha! O żadnej innej porze roku jazda na nartach nie jest tak przyjemna jak wiosną.

 

Właśnie o tej porze roku œśnieg na lodowcu Stubai ma wyjątkową konsystencję: jest niemalże kremowy, mękki z wierzchu i twardy pod spodem. Ponadto na tym gruboziarnistym œśniegu wyjątkowo łatwo można zaprezentować swoje talenty narciarskie. Lodowiec Stubai to królestwo śniegu – oferuje idealne warunki i możliwość fantastycznych doświadczeń. Najwiêkszy lodowcowy teren narciarski Austrii gwarantuje œśnieg od października do czerwca.

 

Najciekawsze wydarzenia w regionie

 

Malowanie na ciele – zaprojektowana przez artystów narciarska moda. Dzięki gwarancji śniegu na przyjaznym rodzinom lodowcu Stubai można cieszyć się jazdą na nartach w majestatycznym otoczeniu na wielu ró¿nych stokach. Wiosną widoczność jest szczególnie dobra. Narciarze mają możliwość nasycenia się fascynującymi i niezapomnianymi panoramicznymi widokami z TOP OF TYROL – platformy widokowej znajdującej się na samym szczycie lodowca Stubai, położonej na wysokości 3210 m n.p.m. Dodatkowo możliwość malowania na ciele pozwala zapoznać się ze szczególną formą odzieży zimowej – zgodnie z koncepcją „œśnieżnej królowej nartostrady”.

 

Stubai Jam – konkurs narciarstwa i snowboardingu freestyle’owego w parku narciarskim Stubai Zoo odbędzie się 13 marca 2010 r. już po raz czwarty. Na lodowcu Stubai życie nabiera tempa 9 kwietnia wraz z BIG Family Snow Festival. „1, 2 lub 3”, austriacki quiz show dla dzieci, w ramach podróży po całym kraju zatrzyma się także na lodowcu Stubai i dostarcza wiele frajdy wielbicielom quizów na całym świecie.

 

7 marca 2010 r. na terenie narciarskim Schlick 2000 odbędzie się koncert na œświeżym powietrzu zespołu Torpedoes – New Generation. I podobnie jak w poprzednich latach, na 1 kwietnia zaplanowano w ramach świętowania zakonczenia sezonu narciarskiego imprezę Countdown Party. Począwszy od 1 marca czwartki to dni kobiet – każda dziewczyna i kobieta otrzymuje 50-proc. zniżkę na wyciągi. Ponadto w drugim co do wielkości terenie narciarskim Schlick 2000 w Fulpmes można naprawdę dać się rozpieścić możliwościiami wyboru – znajduje się tam 10 chatek w stylu wiejskim, bary oraz restauracje serwujące typowo tyrolską kuchnię.

 

Można także pojeździć na nartach w samym T-shircie w kurorcie Elfer w Neustift oraz w Serlesbahnen w Mieders. Rodziny mogą być szczególnie zainteresowane wyborem regionu Stubai jako miejsca na wakacje zimowe: w towarzystwie płacącego za pełny karnet rodzica dzieci w wieku poniżej 10 lat mogą jeŸjeździć za darmo na wszystkich czterech terenach narciarskich Stubai. 140 km stoków w czterech kurortach to obietnica fantastycznej jazdy na nartach w regionie Stubai.

 

Atrakcyjne pakiety słonecznego narciarstwa

 

Każdy, kto ma ochotę na jazdę na nartach w pełnym słońcu może skorzystać z atrakcyjnej cenowo oferty, którą można zarezerwować w biurze Stubai Touristik. 7 noclegów ze œśniadaniem w pensjonacie oraz 6-dniowy karnet na wyciągi można zarezerwowaæ już za 115 euro w okresie od 3 do 30 maja 2010 r. Dodatkowe informacje znaleźć można pod adresem stubaitouristik@stubai.at

 

Dolina Stubai w Tyrolu znajduje siê zaledwie 20 minut jazdy samochodem od stolicy prowincji, Innsbrucku, i łatwo do niej dotrzeć samochodem, koleją lub samolotem. Lodowiec Stubai, największy lodowcowy teren narciarski Austrii, który zajął pierwsze miejsce w rankingu terenów do rodzinnej jazdy na nartach w Alpach przez niemiecki automobilklub ADAC opublikowany w przewodniku narciarskim na 2010 rok, oferuje możliwości uprawiania narciarstwa i gwarancję śniegu na 110 km tras od października do czerwca.

 

Znakomicie utrzymane stoki czekają na urlopowiczów także w ośrodku narciarskim Schlick 2000 w Fulpmes, na terenie narciarskim Serlesbahnen w Mieders oraz w Elferbergbanh w Neustift. Rodziny mogą czerpać dodatkowe korzyści: dzieci w towarzystwie rodziców mogą korzystać z wyciągów w dolinie za darmo! Więcej szczegółow na stronie internetowej http://www.ilongo.at/servlet/newsletter.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top