PIERWSZE W KRAJACH BAŁTYCKICH MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH

Pierwsze w krajach bałtyckich Muzeum Figur Woskowych rozpoczęło swoją działalność w Wilnie pod koniec ubiegłego roku. W mieszczącym się opodal licznie przez Polaków odwiedzanej Ostrej Bramy muzeum można obejrzeć 70 figur woskowych nie tylko znanych aktorów czy polityków, ale również postaci z filmów, a nawet kilka scen o tematyce religijnej.

 

Brad Pitt, Charlie Chaplin, Robert de Niro, Pablo Picasso, Albert Einstein, Józef Stalin, Winston Churchill, Freddie Mercury, Elton John i David Copperfield to tylko niektóre z woskowych postaci, z którymi można zrobić sobie zdjęcie w Wilnie. Oprócz nich można podziwiać znanych i lubianych bohaterów filmowych – Shreka, Asteriksa i Obeliksa, najbardziej znane postaci z „Piratów z Karaibów” czy nawet „Gwiezdnych Wojen”. Ciekawscy mogą obejrzeć również woskowe wizerunki rodem z „Księgi Rekordów Guinnessa”: olbrzyma, najgrubszego mężczyzny czy najmniejszej kobiety na świecie. Osobną kategorię stanowią instalacje o tematyce religijnej – wśród nich można zobaczyć trójwymiarową kopię „Ostatniej Wieczerzy” Leonarda da Vinci oraz „Zdjęcia z Krzyża” Petera Paula Rubensa. Nie mogło zabraknąć również figury bardzo popularnego na Litwie Papieża-Polaka Jana Pawła II.

 

Muzeum zwiedzać można codziennie w godzinach 9.00 – 21.00. Wycieczki są prowadzone w językach litewskim, polskim, rosyjskim i angielskim. Cena biletu normalnego to 16 litów (ok. 19 zł), uczniowie, studenci, emeryci oraz grupy powyżej 10 osób mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. Muzeum jest przystosowane do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne.

 

Muzeum Figur Woskowych

ul. Aušros vartų (Ostrobramska) 19,

LT-01304, Wilno

dyrektor Lilijana Kuncewicz

Tel. kom.: +370 685 43 447

E-mail: lilijana4ka@yahoo.com

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top