TUNEZJA: TURYŚCI WRACAJĄ

Od momentu zmniejszenia poziomu ostrzeżenia przez belgijskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wobec turystów wyjeżdżających do Tunezji, zainteresowanie tym kierunkiem znacznie wzrosło. Lokalni organizatorzy turystyki zareagowali natychmiast: belgijskie TUI ogłosiło, że planuje rozpocząć loty do Tunezji już 31 marca, a w ślad zanim rusza Tomas Cook, który startuje 8 kwietnia, donosi belgijska telewizja RTBF. „Od tygodnia, czyli od momentu zmniejszenia ostrzeżenia przez MSZ, notujemy 60% wzrostu liczby rezerwacji do Tunezji. Mamy nadzieję, że ta tendencja będzie się utrzymywać w najbliższych tygodniach” potwierdza Nassri Chaouki, szef biura podróży Your Travel Escape.

 

Jeden z największych belgijskich dzienników La Libre również informuje o zmianach na belgijskich rynku turystyki wyjazdowej, cytując biura podróży. TUI w swoim komunikacie podkreśla, że docenia wysiłki Tunezji mające na celu przyciągnięcie na nowo turystów belgijskich do kraju. Dodatkowo na jego atrakcyjność wśród turystów mają wpływ bardzo korzystne ceny wakacji.

Tomas Cook również optymistycznie patrzy na rozwój sytuacji, ogłaszając, że zaledwie tydzień po otwarciu rezerwacji do Tunezji, prawie wszystkie miejsca w samolotach zostały zajęte, co daje Tunezji miejsce w piątce najczęściej rezerwowanych kierunków turystycznych mijającego tygodnia.

Belgowie to jedni z najczęściej odwiedzających Tunezję Europejczyków, a rynek belgijski jest jednym z kluczowych dla turystyki tunezyjskiej. Corocznie obsługiwał on ok. 150 000 turystów.

Powrót największych touroperatorów jest bardzo dobrym sygnałem i zapowiedzią udanego sezonu turystycznego w kraju jaśminu.

Polscy turyści także wracają coraz liczniej do Tunezji.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w niedawno opublikowanym komunikacie doceniło wysiłki rządu Tunezji w podnoszeniu standardów bezpieczeństwa.

Większość polskich organizatorów turystyki (Nowa Itaka, TUI, Rainbow Tours, Sun&Fun Holidays, Oasis Tours, Exim Tours, Prima Holiday) oferuje Tunezję w swoich katalogach na lato 2017 i pierwsze loty startują już 27 kwietnia. Na polskim rynku daje się zauważyć wzrost zainteresowania tym kierunkiem w stosunku do poprzedniego roku, co oznacza, że Tunezja zdecydowanie wraca do planów wakacyjnych Polaków.

Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top