NIEMCY: WYPOCZYNEK NA ŁODZIACH W BRANDENBURGII

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się sezon na wypoczynek na łodziach mieszkalnych. W Brandenburgii zapraszają do siebie ponad trzy tysiące jezior i ponad 30 tysięcy kilometrów tras wodnych, pozwalających przeżywać malowniczy krajobraz w wolnym tempie i spokoju: łódź ospale buja się po naturalnych ciekach wodnych, przepływając obok pałaców i parków. Na lądzie wabią podróżnych ogródki piwne, wędzarnie ryb i restauracje usytuowane przy samej wodzie, kuszące wyszukaną ofertą kulinarną. Podróżujący mogą wejść na pokład łodzi po odbyciu dwugodzinnego szkolenia. Łódki przystosowane są do obsługi od pięciu do dwunastu osób; dostępne są w różnych wypożyczalniach rozsianych wzdłuż każdej z tras wodnych w Brandenburgii – patent żeglarski nie jest wymagany.

Przyjemność płynącą z podróży barką dostrzec można już przed wrotami do Berlina: płynąc w kierunku zachodnim zobaczyć można centrum sportów wodnych na rozlewisku Haweli, światowe dziedzictwo UNESCO w Poczdamie oraz miasto-wyspę Werder i miejscowość Brandenburg nad Hawelą wraz z lokalnym Ostrowem Tumskim (Dominsel). Podróżując w kierunku północnym turyści natrafią na zamek Oranienburg, miasta Zehdenick i Rheinsberg oraz miasto Theodora Fontane`a, czyli Neuruppin.

Jedność z naturą oraz spokój oferują obfite w szlaki wodne, północne okolice Berlina: na trasie prowadzącej przez Szprewę, Odrę i łączące je kanały wypoczywający na łodziach pasażerowie mogą zwiedzić historyczne miasta oraz zabytki kultury takie jak Fürstenwalde z katedrą mariacką, barokowy klasztor Neuzelle, socrealistyczne Eisenhüttenstadt czy najstarszą w Niemczech podnośnię statków Niederfinow.

Brandenburg/Hausbooturlaub Deutsch: http://www.reiseland-brandenburg.de/themen/wasser/motor-hausboot.html Englisch: http://www.brandenburg-tourism.com/discover-brandenburg/houseboat-tours.html

Zdjęcie: TMB-Fotoarchiv/Yorck Maecke

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top