SZWAJCARIA: ATRAKCJE LATA

 Jak co roku Święto Narodowe Szwajcarii, czyli data podpisania przymierza pierwszych kantonów na łączce Rütli w 1291 roku, obchodzone będzie uroczyście w całym kraju 1 sierpnia.
 
Świąteczne brunche w górskich restauracjach, uroczyste parady statków, koncerty czy wyjątkowe wycieczki oraz oczywiście obowiązkowy pokaz sztucznych ogni – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych specjalnie na ten dzień.
 
 
 
 
Letni program gratis, Engelberg-Titlis
 
Gratisowy program letnich atrakcji przygotowany przez region Engelberg-Titlis zapewnia pełen emocji pobyt dla młodszych i starszych. Wśród atrakcji są park linowy, kajaki, kursy wspinaczkowe czy nauka gry w golfa. Z kartą gościa można wybierać spośród różnych atrakcji przez całe lato aż do 12 października. Warunkiem jest skorzystanie z co najmniej jednego noclegu w hotelu, pensjonacie czy na campingu.
 
Na Stanserhorn nową kolejką Cabrio
 
Światowa nowość: po remoncie dwupoziomowa gondola kolejki linowej ma otwarty górny pokład, na którym może przebywać 30 osób. Dolna część kolejki Cabrio jest niemal w całości przeszklona i oferuje również fantastyczny widok na Lucernę, jeziora Centralnej Szwajcarii i alpejskie szczyty. Kolejka wyrusza z poziomu 711 m na szczyt Stanserhorn liczący 1850 m n.p.m..
 
Park linowy dla niepełnosprawnych, Fiesch – Wallis
 
„Swiss Seilpark” w Fiesch nie jest kolejnym zwykłym parkiem linowym. Kto chce przetestować tutaj swoją sprawność czy zmysł koncentracji, może to zrobić na terenie, którego topografia odpowiada ukształtowaniu powierzchni Szwajcarii łącznie z największymi atrakcjami kraju. Wyjątkowy jest też fakt, że niektóre trasy dostępne są także dla niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.
 
Wyjątkowa platforma na Harder Kulm – Interlaken
 
Platforma widokowa na górującym nad Interlaken szczycie na 17 m wychodzi poza skały w kierunku południowym. Roztacza się z niej niesamowity widok na trójcę szczytów Eiger, Mönch i Jungfrau oraz na jeziora Thun i Brienz. Pośrodku platformy można spojrzeć w dół przez przeszkloną podłogę. Na Harder Kulm dojechać można z Interlaken Ost kolejką linowo-szynową w ciągu niecałych 10 min.
 
Parc Ela – Gryzonia
 
Raj dla miłośników rowerów i wędrówek. Na urozmaiconym terenie, w którym dominują przełęcze Albula, Julier i Septimer znajduje się największy park przyrodniczy Szwajcarii, Parc Ela o powierzchni 548 km². Można tam odkrywać samotne boczne doliny i doświadczać przyrody w nienaruszonej postaci, a do wyboru mieć ponad 1000 km oznakowanych szlaków wędrownych.
 
Najlepiej wyruszyć z Via Sett wieloetapowym i kulturowym szlakiem wędrownym z Thusis do Chiavenny, albo wybrać Via Ferratę na Piz Mitgel. Jeśli ktoś woli bardziej spokojne formy spędzania czasu, to może skorzystać z autobusu dla piechurów i dojechać do najpiękniejszych miejsc startowych.
 
Gryzonia: dzieci do 12 lat nocują gratis
 
W 160 hotelach w całej Gryzonii dzieci do 12 lat nocują bezpłatnie w pokoju rodziców. Dla dzieci w wieku 13-15 lat wiele hoteli oferuje zniżki przynajmniej 50%. Oferta jest ważna do 31. października 2012.
 
2 w 1 – promocja biletów Swiss Pass!
 
Od września do końca listopada można podróżować po całej Szwajcarii pociągami, autobusami i statkami oraz korzystać z wielu innych atrakcji, jak wstęp do ponad 540 muzeów w niezwykle atrakcyjnej cenie. Promocją objęte są bilety 4-dniowe Swiss Pass (ważne kolejne dni w miesiącu) oraz 4- dniowe Swiss Flexi Pass (ważne w wybrane dni w miesiącu) w wersji saver, czyli już z 15% zniżki: płaci się TYLKO za jeden bilet saver. Dzieci do 16 lat podróżują bezpłatnie z co najmniej jednym z rodziców z tzw. Family Card Bilety promocyjne w sprzedaży są od sierpnia.
 
Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top