ŚWINOUJŚCIE: TRASHMAGEDDON – EKSTREMALNE ZAWODY W SPRZĄTANIU LASU

Szczecińskie Stowarzyszenie Wywrotka po raz trzeci organizuje Trashmageddon, czyli ekstremalne zawody w sprzątaniu lasu. Tym razem odbędą się 24 września w Świnoujściu, gdzie ich areną będzie teren poniemieckiej baterii artylerii nabrzeżnej Goeben, w okolicy Podziemnego Miasta. Uczestnicy przemierzą w sobotę część trasy, po której pod koniec lat 30. XX wieku kolejka wąskotorowa woziła amunicję do dział artyleryjskich.

Las jest tam piękny, lecz zanieczyszczony setkami kilogramów śmieci, których wyzbieranie będzie celem zawodów. Ich utylizacją zajmie się firma Remondis Świnoujście. Po zakończeniu sprzątania, poza posiłkiem, na uczestników czekać będzie wycieczka po jednej z ciekawszych atrakcji wyspy Wolin – Podziemnym Mieście. Współorganizatorem III Trashmageddonu jest Świnoujska Organizacja Turystyczna.

Zasady zawodów

Z uwagi na specyfikę zawodów, dla zachowania komfortu i bezpieczeństwa uczestników poruszających się w różnych kierunkach po trudnym terenie, ustalono limit zawodników na 50 osób. Uczestnicy Trashmageddonu będą mieć maksymalnie 3 godziny na to, aby zebrać z lasu jak najwięcej śmieci. Aby to zrobić, będą się musieli przedzierać przez krzaki, górki, obiekty militarne, powalone drzewa i inne przeszkody terenowe. Śmieci zebrane przez każdego uczestnika będą ważone i na tej podstawie zostaną wyłonieni zwycięzcy.

Każdy uczestnik od startu będzie mógł sprzątać dowolny fragment lasu, jednak w celu zapewnienia ciekawych wrażeń oraz zebrania jak największej ilości śmieci, organizator wyznaczy ich miejsca. W zawodach zabrania się startów rodzinnych czy grupowych, a także z dziećmi oraz psami. Jest to podyktowane zasadami fair-play oraz bezpieczeństwa.

Nagrody

Każdy uczestnik Trashmageddonu otrzyma na mecie wyjątkowy, pamiątkowy medal. Trójka najlepszych kobiet i mężczyzn z największą liczbą kilogramów zebranych odpadów dostanie statuetki oraz nagrody rzeczowe. Zawody odbywać się będą w ramach obchodów World Cleanup Day.

Podstawowe informacje

Miejsce: Podziemne Miasto, Świnoujście Przytór (możliwy dojazd pociągiem, autobusem miejskim linii 10 lub samochodem) Zapisy i regulamin: http://www.trashmageddon.pl Odbiór pakietów do godz: 11.30 Odjazd autobusu na miejsce wydarzenia: 11.30 Start zawodów: godz. 12.00

Więcej informacji na: www.stowarzyszeniewywrotka.pl oraz https://www.facebook.com/trashmageddonpl , a także stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2327815400703393/.

Trashmageddon jest autorskim przedsięwzięciem Stowarzyszenia Wywrotka ze Szczecina. Odbywa się cyklicznie od 2020 r. i z każdą kolejną edycją zdobywa kolejnych sympatyków. Wszystko dzięki unikatowej formule zawodów, łączącej sporty biegowe, siłowe i wytrzymałościowe ze sprzątaniem trudno dostępnych terenów leśnych. Uczestnicy ubiegłorocznych, które się odbyły w szczecińskiej Puszczy Bukowej, wyśrubowali niechlubny rekord ponad 4 ton zebranych śmieci. Czy uda się go pobić w Świnoujściu? Są na to szanse.

Zdjęcia organizatorów

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top